Szyny sufitowe aluminiowe to elementy cieszące się dużą popularnością wśród wielbicieli stylowego wystroju wnętrz. Mają bardzo nowoczesną formę i znakomicie odnajdują się w pomieszczeniach o minimalistycznym charakterze. Bardzo dobrze spełniają swoją funkcję w pomieszczeniach, gdzie odległość między oknami a sufitem jest niewielka. W przeszłości ich kształt i jakość wykonania pozostawiały wiele do życzenia. Swoim siermiężnym wyglądem mogły zepsuć estetykę wnętrza. Obecnie charakteryzują się wysoką jakością wykonania i gustownym wykończeniem.

Szyny sufitowe – jednotorowe czy wielotorowe?

Szyny sufitowe 1-torowe umożliwiają zawieszenie tylko jednego rodzaju przesłony, firan lub zasłon. Odpowiednio 2-torowe zapewniają korzystanie z dwóch warstw zasłon, a 3-torowe trzech, wielowarstwowe wykorzystanie szyn umożliwia wykonanie oryginalnych, skomplikowanych i przytulnych aranżacji. Tego rodzaju szyny sufitowe aluminiowe dostępne razem z żabkami, bądź agrafkami, stosowane nawet do bardzo ciężkich zasłon dostępne są w ofercie, na stronie https://manufakturarzeczy.pl/szyny-sufitowe-aluminiowe.

Często ograniczona ilość miejsca uniemożliwia zastosowanie innych rodzajów mocowań, wówczas doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie jednotorowej konstrukcji szyny aluminiowej. Można je również rozmieścić jedna za drugą, czy też przedłużać już zamontowane, projekt zamontowania szyn ma wiele alternatyw i możliwości dostosowania do naszych upodobań.

Szyny sufitowe aluminiowe – zalety materiału

Na popularność tego rodzaju szyn w dużej mierze wpływają pozytywne aspekty materiału, z którego są wykonane. Charakteryzuje się on lekkością i jednocześnie wytrzymałością, można też go ciąć, aby odpowiednio dopasować do wymiarów okna. Pod wpływem wysokiej temperatury i nasłonecznienia szyny sufitowe aluminiowe nie odkształcają się i nie żółkną, wyróżnia je duża odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Modele z aluminium są malowane proszkowo, co sprawia, że są w zupełności odporne na korozję. Bardzo wąski, płaski profil może osiągać grubość nawet kilku milimetrów, dlatego spełnia swoje zadanie nawet na bardzo ograniczonej przestrzeni. Bogaty wybór takich konstrukcji sufitowych prezentowanych jest na stronie https://manufakturarzeczy.pl.

Inne artykuły:  Jak zamontować gniazdko?

W jakich miejscach można stosować aluminiowe szyny sufitowe ?

Szyny sufitowe wykonane z aluminium bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach, gdzie są duże przeszklenia, ponieważ ich forma jest bardzo delikatna, nierzucająca się w oczy, nie zaburzają stylu pomieszczenia. Stosowane są również w miejscach, gdzie jest potrzeba zamontowania automatycznych systemów, podłączenie elektrycznego systemu sterowania umożliwia zdalne obsługiwanie zasłon przy pomocy pilota lub specjalnej aplikacji. Stosowane w niskich pomieszczeniach wizualnie podwyższają i powiększają przestrzeń. W miejscach, gdzie okna osadzone są wystającymi parapetami, czasami jeszcze z kaloryferami pod spodem, zastosowanie szyn jest dobrym rozwiązaniem pozwalającym ujednolicić przestrzeń. Warto je stosować również w miejscach, gdzie jest konieczność oddzielenia pomieszczenia, np. w salach konferencyjnych. Nie wymagają stosowania masywnych wsporników, dzięki czemu tworzą lekki efekt wizualny. W nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach można je dodatkowo schować pod osłonami, aby harmonijnie tworzyły całość. Dobrze funkcjonują w przypadku okien narożnych, zastosowanie specjalnych łączeń pozwala na poruszanie się zasłon na całej długości. Mogą być też montowane do sufitów wyłożonych płytami gipsowo- kartonowymi, które nie wytrzymują zamocowań innych konstrukcji.