Wybór szafy zależy od miejsca jej przeznaczenia

Czasy, w których większość Polaków musiała wybierać między dwoma rodzajami meblościanek, które mogą postawić w salonie już dawno odeszła do lamusa. Dziś każdy z nas w swoim domu, mieszkaniu lub biurze może postarać się o nowoczesne meble, które nie dość, że będą bardzo ładnie i unikatowo się prezentować, to dodatkowo nie będą zajmować dużo miejsca. Doskonałym tego przykładem są szafy przesuwne lub szafy uchylne. Dziś tego rodzaju meble można zamówić na wymiar, z gotowym projektem oraz montażem. Oprócz tego kupujący ma możliwość omówienia dokładnego przeznaczenia omawianego towaru, co sprawia, że na końcu meble, które do nas trafią, są spersonalizowane pod nasze oczekiwania, możliwości metrażowe oraz przeznaczenie.

Odwieczny dylemat: szafa przesuwna czy uchylna?

Wraz z dynamicznym rozwojem projektowania oraz produkcji mebli coraz więcej osób zaczęło zadawać sobie pytanie: czy lepsza będzie dla nich szafa przesuwna, czy szafa uchylna? Starając się odpowiedzieć na to pytanie, należy stanowczo podkreślić, że nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na postawione pytanie. Każda z wymienionych ma bowiem swoje plusy i to od kupującego zależy, które z nich bardziej do niego przemawiają. Dla przykładu szafa przesuwna może być doskonałym wyborem do sypialni, w której właściciele muszą zwracać uwagę na wielkość mebli. Z tego właśnie powodu szafy przesuwne bardzo często są wyborem osób, które mieszkają w blokach lub aranżują małe – pod względem metrażu – biura. Co więcej, nowoczesna szafa przesuwna bardzo często posiada na swoich drzwiach wbudowane lustro, które nie dość, że pełni swoją normalną funkcję, to jeszcze optycznie powiększa pomieszczenie, w którym się znajduje. Szafy z drzwiami bądź jak kto woli szafy otwierane, to druga z omawianych w niniejszym tekście opcja wyboru. Zaletą tego rodzaju mebla jest to, że nie trzeba otwierać całej szafy, tak, jak ma to miejsce w jej odpowiedniku z drzwiami przesuwnymi. Dobrze zaprojektowana pozwala na sięgnięcie po poszukiwaną rzecz łatwo i sprawnie.

Inne artykuły:  Tapety na ścianę dla dzieci

Czy oryginalne i nowoczesne meble muszą być drogie?

Na szczęście omawiane przez nas szafy przesuwne i uchylne nie są drogie. Najlepszym na to dowodem jest firma amdk.pl, która korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia, oferuje swoim klientom szafy z drzwiami przesuwnymi, które nie dość, że są oczywiście modne, to jeszcze tanie. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że taki sklep meblowy to niemal skarb. Wracając jednak do mebli, które w swojej ofercie posiada AMDK meble, pamiętaj, że oprócz podstawowego wyboru dotyczącego tego, czy lepsza będzie szafa przesuwna, czy uchylna, można zdecydować również, czy wybrane meble mają być białe lub czarne, duże lub małe. Do wyboru, do koloru, a jedyne co w tym wypadku ogranicza to ilość powierzchni do zagospodarowania. Na szczęście dobry projektant jest w stanie zaprojektować szafy wnękowe lub szafy narożne, dzięki czemu o wiele łatwiej można dopasować mebel do swojego pokoju, biura lub sypialni.