Systemy inteligentnego domu cieszą się rosnącym zainteresowaniem świadomych klientów. W nowoczesnych projektach staję się wręcz standardem, ponieważ korzystnie przekładają się na wygodę codziennego życia oraz koszty eksploatacji nieruchomości. Jeżeli zastanawiasz się nad wdrożeniem smart home w swoim domu, to warto sprawdzić ofertę firmy Futunext. To zespół specjalistów, z którym kompleksowo wykonasz wydajną instalację smart home.

Dlaczego warto postawić na projekt szyty na miarę?

Na samym początku warto uświadomić sobie, dlaczego instalacje smart home powinny być szyte na miarę potrzeb domowników. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele standardowych rozwiązań, jednak potrzeby każdego z nas są inne. Oznacza to, że system powinien być maksymalnie dopasowany do oczekiwań właściciela nieruchomości lub jej użytkowników, a także do specyfiki obiektu. Tylko w ten sposób można zadbać o optymalną eksploatację domu oraz o realny wpływ na zwiększenie komfortu życia domowników. Ponadto indywidualnie przygotowane projekty są łatwiejsze w aranżacji oraz pozwalają zadbać o większą estetykę wnętrz. To tylko kilka podstawowych korzyści. W celu lepszego dopasowania oferty do potrzeb klienta, w Futunext przygotowano dwa podstawowe scenariusze projektowe: Futunext Easy i Program Technologiczny Domu. 

Czym jest Futnext Easy?

To scenariusz, w którym za realizację systemu inteligentny dom odpowiada inwestor. Zespół Futunext dostarcza wytyczne w zakresie przygotowania instalacji elektrycznej i rozmieszczenia elementów systemu. Zadaniem montera jest zapoznanie się z wytycznymi montażu, a także jego wykonanie. Polega to na przygotowaniu instalacji elektrycznej z okablowaniem smart home, rozmieszczeniu punktów oświetleniowych, sterowników naściennych, rolet i innych elementów rozwiązania Futunext Easy. Kolejnym krokiem jest wykonanie okablowania budynku oraz przygotowanie rozdzielnicy elektrycznej, która będzie zgodna ze standardami systemu, a także z oczekiwaniami klienta. 

Inne artykuły:  Wybór kotła dwufunkcyjnego - zasady, o których musisz wiedzieć

Po przygotowaniu wszystkich elementów, projektant z zespołu Futunext odwiedzi inwestora i dokona audytu zgodności wykonanych prac z wytycznymi. To ostateczne potwierdzenie tego, czy system może być już realizowany, czy jednak wymaga wprowadzenie jeszcze poprawek. Jeżeli wszystko jest w porządku, to można zrealizować system smart home wspólnie z zespołem Futunext, we własnym zakresie lub z innym partnerem. Program Futunext Easy dedykowany jest osobom, które potrzebują informacji o tym, w jaki sposób rozmieścić okablowanie pod system smart home, jednak nie są jeszcze zdecydowane na jego realizację lub nie wybrały wykonawcy. 

Czym jest Program Technologiczny Domu?

Zdecydowanie bardziej kompleksową opcją współpracy jest Program Technologiczny Domu. W ramach niego to zespół Futunext jako jeden wykonawca zajmie się realizacją inwestycji od A do Z. W ten sposób projektanci i inżynierowie marki biorą pełną odpowiedzialność za wydajność przygotowanego systemu oraz maksymalnie dostosowują go do potrzeb kupującego. Bez wątpienia program ten dedykowany jest najbardziej wymagającym klientom, którym zależy na indywidualnym projekcie i kompleksowym wsparciu. 

Realizacja systemu smart home w tej usłudze polega na przeprowadzeniu dokładnej analizy potrzeb klienta, a także warsztatów projektowych z klientem i architektem. Następnie wykonywany jest profesjonalny projekt wykonawczy okablowania nieruchomości wraz z ogrodem. Na każdym etapie klient może liczyć na profesjonalne wsparcie specjalistów. W zależności od potrzeb inwestora, zespół Futunext opracuje: system smart home, systemy multimedialne, instalacje elektryczne, instalacje teletechniczne i systemy bezpieczeństwa. Dzięki temu klient nie musi się o nic martwić. Otrzymuje gotowy projekt z konkretnymi wytycznymi dotyczącymi okablowania, a także bogate wsparcie techniczne po przygotowaniu projektu. Na potrzeby inwestora zespół Futunext przygotuje również kosztorys wykonania poszczególnych systemów uwzględnionych w projekcie. Na tej podstawie klient może zdecydować o potencjalnej współpracy, posiadając już dedykowany projekt. 

Inne artykuły:  Odnawialne źródła energii w obliczu kryzysu klimatycznego, czyli dlaczego coraz więcej osób inwestuje w fotowoltaikę

Instalacje w standardzie systemowym KNX

Inżynierowie Futunext przygotowują projekty instalacji w standardzie systemowym KNX, który gwarantuje najwyższe standardy rynkowe i wydajność. Pozostaje przy tym niezawodny, a producenci systemu rok do roku przeznaczają duże środki na jego udoskonalanie. Inni znani dostawcy na rynku to m.in.: Fibaro, Grenton, Ampio, czy Loxone. 

Skorzystaj z oferty Futunext

Jeżeli zależy Ci na sprawdzonym i wydajnym systemie smart home, to bez wątpienia warto skontaktować się z zespołem Futunext. To profesjonaliści, którzy przygotują dla Ciebie kilka wariantów współpracy, a także przeprowadzą Cię przez cały proces. Razem z Futunext kompleksowo i efektywnie zrealizujesz projekt systemu smart home w swoim domu. Zachęcamy do kontaktu z ekspertem marki.