Wybór kuchni pod zabudowę pozwala w największym stopniu wykorzystać dostępne miejsce, a jednocześnie daje możliwość dostosowania wszystkich elementów do potrzeb użytkownika. Jest to również idealny wybór do pomieszczeń o niestandardowych wymiarach.

  1. Wstępny plan kuchni
  2. Jaki kolor mebli wybrać?
  3. Optymalny układ kuchni

Jeżeli zależy ci na tym, aby nowa kuchnia była ładna i funkcjonalna, poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek. Dowiesz się z nich między innymi tego, na co zwrócić uwagę przy wyborze zabudowy.

Wstępny plan kuchni

Pamiętaj, że porządnie wykonane meble kuchenne posłużą ci przez kilka lub kilkanaście lat, dlatego nie warto oszczędzać na materiałach, ani na zatrudnianiu dobrego fachowca. Niektórzy próbują samodzielnie wykonać zabudowę, jednak bez doświadczenia i odpowiedniego sprzętu zabierze ci to o wiele więcej czasu, a dodatkowo uzyskany efekt raczej nie spełni twoich oczekiwań. Współpraca z kimś, kto na co dzień wykonuje kuchenne zabudowy, nie oznacza jednak, że nie będziesz musiał zaangażować się w projekt. Chociaż fachowiec na pewno zaproponuje ci jakiś układ rozstawienia mebli i sprzętów, to zastanów się, czy odpowiada on twoim potrzebom. Warto więc samemu przygotować wstępny plan, zanim jeszcze nawiążesz współpracę z firmą wykonującą kuchenne zabudowy. Oczywiście, niektóre z twoich pomysłów mogą okazać się nietrafione, dlatego projekt najlepiej skonsultować z fachowcem.

Jaki kolor mebli wybrać?

Kolor zabudowy nie tylko wpłynie na wygląd całej kuchni, ale też stworzy w niej przyjemną atmosferę i może ułatwić sprzątanie. Specjaliści polecają przede wszystkim jasne kolory, gdyż ułatwia to korzystanie z kuchni. Jeżeli jednak będziesz się upierał przy nietypowych (ciemnych) rozwiązaniach, warto poradzić się dekoratora wnętrz w kwestii tego, jakie oświetlenie będzie najlepsze do tak urządzonego pomieszczenia. Źle oświetlona kuchnia sprawi, że podczas przygotowywania i spożywania posiłków domownicy nie będą mogli cieszyć się komfortem. Ciekawe porady związane z kuchnią pod zabudowę znajdziesz w artykule http://123budujemy.pl/kuchnia-pod-zabudowe-co-nalezy-wiedziec/, który pozwoli ci uniknąć wielu błędów.

Inne artykuły:  Betonowe okładziny ścian i elewacji – sprawdzony produkt

Optymalny układ kuchni

Kuchnia pod zabudowę pozwala dowolnie rozstawić sprzęty i szafki. Czasami jednak sprawdzone i tradycyjne rozwiązania okazują się najlepsze, gdyż są najbardziej intuicyjne. Jeżeli jednak marzy ci się wprowadzenie zmian, powinieneś je dokładnie przemyśleć. Upewnij się, że nietypowy układ nie utrudni korzystania z szafek lub sprzętów AGD.