Ceny energii elektrycznej i gazu rosną. Spada także dostępność paliw stałych takich jak węgiel czy gaz – przez co koszt ich zakupu także drastycznie wzrasta. Z pomocą przychodzą nowe technologie, takie jak pompy ciepła. Na jakie czynniki zwrócić decydując się na montaż tego urządzenia w naszym domu?bo powinieneś wiedzieć na ich temat, by inwestycja była opłacalna? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule! Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi profesjonalnego audytu technicznego przeprowadzonego w Twoim domu. Na taki audyt możesz umówić się z Doradcą technicznym Vosti. Wystarczy zadzwonić lub wysłać wiadomość.

Pompa ciepła – jaki rodzaj urządzenia wybrać?

Decydując się na ogrzewanie z użyciem pompy ciepła, musisz wiedzieć, czym należy kierować się w trakcie jej wyboru. Do najistotniejszych aspektów, które będą warunkować podjęcie decyzji zakupowej, należą m.in.: rodzaj pompy ciepła i jej moc. 

Wyróżniamy 3 rodzaje pomp ciepła: gruntowe, powietrzne i wodne – z czego to te dwie pierwsze cieszą się największą popularnością. Pompy ciepła gruntowe możemy podzielić ze względu na rodzaj wymiennika ciepła – tzn. pionowy lub poziomy. 

Która opcja będzie najlepsza? Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi — wszystko zależy od znajomości charakteru nieruchomości i potrzeb inwestora. Pompy ciepła należy dobrać w sposób indywidualny. Jak? Najlepiej zdając się na wsparcie Doradcy Techniczno-Handlowych Vosti, z którym spotkanie możesz umówić już teraz – niezależnie od tego, gdzie mieszkasz. Działamy na terenie całej Polski. Dzięki bezpłatnemu, niezobowiązującemu spotkaniu poznasz zapotrzebowanie na energię cieplną swojego obiektu i otrzymasz kompleksowe wsparcie inwestycyjne (zarówno z zakresu doboru urządzenia, pozyskania dofinansowania, montażu i obsługi). Sprawdź więcej szczegółów na stronie Vosti: https://vosti.pl/pompa-ciepla/

Inne artykuły:  Czy warto zdecydować się na elektryczne ogrzewanie podłogowe?

scr-3-1.jpg

Jaka pompa ciepła do domu o powierzchni 110 m2, 130 m2 lub 150 m2?

Prawdopodobnie zależy Ci na tym, by poznać przybliżone wartości realizacji i dowiedzieć się w przybliżeniu, jaka pompa ciepła będzie odpowiednia dla Twojego domu. Skupmy się zatem na prostych obliczeniach, przy zachowaniu założeń dla najpopularniejszego metrażu – np. dla domów 150 m2. 

Przy takiej powierzchni wystarczy pompa ciepła o mocy: 150 m2 × 30 W/m2 = 4,5 kW. Warto jednak założyć z góry, że pompa będzie też służyć do podgrzewania bieżącej wody ciepłej dla np. czteroosobowej rodziny. W takim przypadku moc należy zwiększyć średnio o ok. 1,2 kW (przyjmując statycznie, że jedna osoba dorosła zużywa ok. 50l ciepłej wody). Idealnie zatem sprawdzi się urządzenie posiadające moc grzewczą ok. 6 kW.

Ile taka pompa ciepła kosztuje? Wszystko zależy od modelu, który wybierzesz. W ofercie Vosti posiadamy pompy ciepła marki LG, Galmet, Heisens oraz Stiebel Eltron. Dzięki spotkaniu z Doradcą poznasz aktualne ceny za markowe urządzenia o wysokiej efektywności pracy. 

Masz pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Nie czekaj i już teraz skorzystaj z dostępnych rozwiązań. Zapotrzebowanie na pompy w Polsce jest ogromne — warto się pospieszyć i zaufać firmie, która ma zabezpieczone stany magazynowe tak jak Vosti. Dzięki wiedzy i doświadczeniu ekspertów nie musisz obawiać się, że montaż  urządzeń z grupy odnawialnych źródeł energii będzie wyzwaniem. Zajrzyj na stronę Vosti i umów się na spotkanie z Doradcą Techniczno-Handlowym, który odpowie na Twoje pytania, przeprowadzi profesjonalny audyt i pomoże dobrać rozwiązania zaspokajające potrzeby energetyczne Twojego domu. 

Inne artykuły:  Z Futunext kompleksowo zrealizujesz projekt systemu smart home w swoim domu!

baner (1).jpg