Zarówno basen ogrodowy, jak i jacuzzi to świetny pomysł na urozmaicenie letniego czasu. Dzięki temu można się ochłodzić w upalne dni, zrelaksować oraz miło spędzić czas – samemu lub z bliskimi w swoim własnym ogrodzie.

Utrzymanie czystości i pielęgnacja

Aby móc z przyjemnością korzystać z tych form wypoczynku, trzeba pomyśleć o prawidłowym utrzymaniu zbiorników wodnych. W tym celu warto zaopatrzyć się w akcesoria basenowe czy akcesoria do jacuzzi – adekwatnie do tego, co posiadamy. Z pewnością potrzebne będą pompy filtrujące, urządzenia do czyszczenia dna, ścianek oraz wody takie jak: siatki do wyławiania zanieczyszczeń, szczotki, odkurzacze czy powierzchniowe oczyszczacze (skimmery), a także środki czyszczące, dozowniki dawkujące chemię basenową. W celu utrzymania czystości wody przyda się również generator chloru czy ozonu, a także zestaw do kontroli wody, dzięki któremu można na bieżąco sprawdzać pH wody oraz poziom zawartości chloru. Oczywiście wybierając tego typu przyrządy, trzeba wziąć pod uwagę czynniki takie jak wielkość zbiornika, częstotliwość użytkowania oraz możliwości finansowe. Jednak bez obaw – obecnie różnorodność dostępnych urządzeń jest tak duża, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Temperatura

Żeby kąpiel była przyjemna, woda w zbiorniku musi być nie tylko czysta, lecz także wystarczająco ciepła. W tym celu należy zaopatrzyć się w termometr oraz podgrzewacz lub panele solarne do ogrzewania wody. Dzięki temu można się cieszyć odpowiednią temperaturą wody nawet w chłodniejsze dni.

Inne artykuły:  Oczyszczanie basenów odkurzaczem

Zapobieganie

Powszechnie wiadomo, że lepiej zapobiegać…Tak więc, aby zapobiegać zanieczyszczeniom oraz dużej utracie ciepła, przydadzą się: maty, nakrycia oraz osłony termiczne do jacuzzi oraz maty pod basen i pokrywy. Pokrywy sprawiają, że parowanie i utrata ciepła oraz wpadanie zanieczyszczeń są ograniczone. Dodatkowo, gdy pokrywa jest nieprzeźroczysta, hamuje powstawanie glonów, co pozwala ograniczyć użycie chemii, a gdy jest to pokrywa solarna – woda zostanie szybko nagrzana.

Natomiast maty pod basen czy jacuzzi izolują zbiornik od podłoża, zabezpieczają dno przed uszkodzeniem i ograniczają wnoszenie zanieczyszczeń do wody.

Komfort i atmosfera

Chcąc mieć zapewnioną całkowitą wygodę podczas pławienia się w wodzie, trzeba pomyśleć o takich akcesoriach jak drabinki ułatwiające wchodzenie i wychodzenie, zagłówki, podstawki na napoje, uchwyty na ręczniki, parasole przeciwsłoneczne, stoliczki czy pływające chłodziarki. To wszystko w połączeniu z lampkami nadającymi wspaniały klimat o zmroku sprawi, że kąpiel w ogrodowym basenie lub jacuzzi przemieni się w błogi, niemal rajski odpoczynek.

 

Jak widać, akcesoria do basenu ogrodowego czy jacuzzi mogą sprawić, że zbiornik posłuży na długi czas, utrzymanie czystości będzie proste, a korzystanie z niego jeszcze przyjemniejsze i dające wiele radości.