Eksperci biją na alarm: ponad połowa dorosłych Polaków może mieć stałe lub okresowe problemy ze snem. Zaburzenia te w dużym stopniu wpływają na pogorszenie komfortu życia. Mogą powodować przewlekłe bóle głowy, mięśni i kręgosłupa, trudności z pamięcią i koncentracją, pogorszenie nastroju, rozdrażnienie, a w skrajnych przypadkach nawet depresję. Jak więc poprawić komfort snu? Zacznij od prostych rzeczy: zmiany nawyków i… wyposażenia sypialni.

Jak poprawić komfort snu?

Zainwestuj w wysokiej jakości produkty do spania

Wybór materaca ma kluczowe znaczenie dla komfortu snu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów różniących się m.in. rodzajem wykorzystanych materiałów i stopniem twardości. Największą popularnością cieszą się materace sprężynowe kieszeniowe, piankowe oraz hybrydowe. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze? Jednym z najważniejszych parametrów jest masa ciała. Ale nie tylko! Na dobór rodzaju podłoża wpływa także wzrost, stan zdrowia oraz indywidualne preferencje.

Zadbaj o odpowiednią temperaturę w sypialni

Wietrzenie sypialni przed snem powinno stać się Twoim codziennym nawykiem. Odpowiedni poziom tlenu w pomieszczeniu sprzyja szybszemu zasypianiu i poprawia jakość snu.

Inne artykuły:  Stylowe lampy parkowe - wybieramy oświetlenie do parku

Tuż przed snem zredukuj czas ekspozycji organizmu na niebieskie światło emitowane przez ekrany komputerów czy telefonów

Choć wiele osób zasypia z telefonem w ręku, niewiele z nich zdaje sobie sprawę, że światło emitowane przez urządzenia elektryczne w nienaturalny sposób stymuluje siatkówkę, obniżając poziom melatoniny w organizmie.

Postaraj się uregulować tryb życia

Regularny tryb życia, czyli wstawanie i chodzenie do łóżka o tych samych porach, ma ogromne znaczenie dla poprawy komfortu snu. Warto także ostatni posiłek zjeść 2-3 godziny przed snem i bezpośrednio przed położeniem się do łóżka zrezygnować z używek takich jak kawa, papierosy czy alkohol.

Postaw na wieczorny relaks

Aktywność fizyczna pomaga zasnąć, ale ćwiczenia fizyczne warto zakończyć na 2-3 godziny przed położeniem się do łóżka. Czas przed snem warto przeznaczyć na relaksującą kąpiel, słuchanie spokojnej muzyki lub nadrabianie zaległości w lekturach.

Gdzie szukać wysokiej jakości produktów poprawiających komfort snu?

Jeszcze niedawno wiele osób szukających wysokiej jakości materaca, poduszki lub pościeli pierwsze kroki kierowało do salonów stacjonarnych, chcąc nie tylko dobrze przyjrzeć się prezentowanym produktom, ale także sprawdzić twardość podłoża, robiąc tzw. test płaskiej dłoni. W ciągu ostatnich lat ten trend zaczął się nieco zmieniać. Coraz więcej klientów stawia na zakupy online w takich miejscach jak sklep internetowy z materacami. Co wpłynęło na zmianę zachowania konsumentów? Przede wszystkim: ograniczona ilość wolnego czasu. Zakupy przez internet są szybsze i wygodniejsze. Po drugie: bogaty asortyment i podejście prokonsumenckie. Właściciele sklepów internetowych zdają sobie sprawę ze stojących przed nimi wyzwań. Przy produktach zamieszczanych w sieci nie może zabraknąć informacji o wymiarach, rodzajach wykorzystanych materiałów czy zastosowanych technologiach. Po trzecie: szybka i wygodna dostawa. Klienci mogą liczyć na profesjonalny transport produktów (nawet tych wielkogabarytowych) pod same drzwi, co jest szczególnie ważne w przypadku osób niezmotoryzowanych lub mających problemy z poruszaniem.

Inne artykuły:  Wysokiej jakości węgiel orzech- najważniejsze korzyści