Samochody z HDS to ważna część floty pojazdów ciężkich, które obsługują rozmaite inwestycje. Są wykorzystywane do transportowania, ładowania i rozładowywania towarów na budowach, a na dużych przyczepach mieszczą nawet wielkogabarytowe elementy jak szkło, płyty kamienne, elementy konstrukcyjne i materiały budowlane. Poznaj potencjał aut z dźwigami i dowiedz się, do jakich prac warto je zaangażować.

Samochody z HDS do transportu ładunków

Transport materiałów budowlanych i innych o znacznej wadze i niestandardowych gabarytach wymaga wynajęcia niezawodnego samochodu z HDS. Pojazdy te mają dopuszczalną moc całkowitą wynoszącą nawet 26 ton! Wykorzystasz ten potencjał np. podczas przewożenia kontenerów biurowych, konstrukcji stalowych i drewnianych czy elementów linii produkcyjnych podlegających relokacji.

Ogromną zaletą tego typu ciężarówek jest to, że inaczej niż klasyczne wywrotki, są wyposażone w hydrauliczne dźwigi pomagające w załadunku i rozładunku. To kolejne zadania, z którymi świetnie radzą sobie samochody z HDS.

Sprawny załadunek i rozładunek

Sporym problemem bywa załadunek i rozładunek towarów, które sporo ważą. Jeżeli nie chcesz angażować kilku pojazdów na budowie (np. dźwiga i wywrotki), postaw na samochód HDS. To wielofunkcyjny pojazd z dźwigiem hydraulicznym przeładunkowym, który może podnieść ładunki o wadze wynoszącej 5800 kg. W zależności od modelu pojazdu, imponująca jest też wysokość tego wysięgnika. 23 metry to wysokość 6-7 piętra w wieżowcach. To ogromne ułatwienie, gdy przeprowadzane są prace terenowe, a najkrótsza droga dostarczenia ładunku (albo jedyna możliwość wstawienia mebli) jest właśnie przez okna znajdujące się w spore odległości od ziemi.

Inne artykuły:  Pasy bezkońcowe do prac remontowych i renowacyjnych

Możliwości oferowane przez auto z wysięgnikiem są przydatne także podczas stawiania słupów elektrycznych, przeładunku kontenerów, stawianiu hal na stalowych konstrukcjach, usuwania drzew.

Wsparcie podczas montażu i demontażu

Samochody z dźwigami znajdują też szereg zastosowań podczas czynności montażowych i rozbiórkowych. Wykorzystasz je do układania lub demontowania płyt kamiennych, ciężkich figur i rzeźb, hal stalowych, magazynów, szamb, wielkich obrazów w ramach, żyrandoli, klimatyzatorów i wentylatorów, pieców, zbiorników, kominów oraz wielu innych.

Wszelkie prace, w których zachodzi konieczność przenoszenia i przewożenia ładunków, wymagają stosowania uniwersalnych, sprawnych i skutecznych rozwiązań. Samochód z HDS to maszyna 2w1, która znacznie usprawni czynności budowlane, remontowe oraz porządkowe i na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom.