Mieszkanie w stanie deweloperskim czy z rynku wtórnego to pierwsze poważne dylematy, przed którymi postawione są osoby, które marzą o własnym apartamencie. Postaramy się przedstawić Wam kilka powodów, które pomogą podjąć tę decyzję.

Swoboda aranżacji i mieszkanie, które „pachnie nowością”.

Trendy w aranżacji wnętrz, projektowaniu przestrzeni czy infrastruktury wokół mieszkań znacznie zmieniły się na przestrzeni kilku lat. Mieszkania w stanie deweloperskim są dużo bardziej przestrzenne i przyjazne rodzinie. Zazwyczaj posiadają spory balkon lub taras – wiele z nich ma także własny ogródek, dlatego częściej przypominają luksusowe apartamenty niż małe mieszkanka znane z polskich osiedli. Firmy deweloperskie dają także możliwość wprowadzenia zmian w projekcie, tak, aby mieszkanie jak najlepiej spełniało wymagania przyszłych mieszkańców. Bycie pierwszym właścicielem to duży przywilej, który pozwala przez długie lata cieszyć się mieszkaniem bez potrzeby wykonywania kolejnych remontów, co często jest zmorą osób, które decydują się na zakup lokalu z rynku wtórnego.

Niższe koszty użytkowania.

Nowoczesne rozwiązania z zakresu budownictwa, lepsza izolacja cieplna to realne oszczędności, które jesteś w stanie odczuć podczas każdego miesiąca użytkowania mieszkania w stanie deweloperskim. Plusem i dużą oszczędnością czasu jest także infrastruktura i lokalizacja tego typu osiedli, które zazwyczaj znajdują się w atrakcyjnej części miasta, z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej, placówek edukacyjnych czy punktów handlowych.

Atrakcyjna i bezpieczne lokalizacja.

To jeden z ważnych kryteriów, które decydują, czy w danym miejscu powstaną nowe mieszkania w stanie deweloperskim. Kameralne, monitorowane mini osiedla to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi, a także osób starszych. Mieszkanie na mniejszym osiedlu sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, lecz jeśli chcemy, możemy zachować pełną anonimowość i prywatność, gdyż mieszkania deweloperskie są odpowiednio wygłuszone, zaprojektowane tak, aby każdy z mieszkańców mógł cieszyć się swobodą i przestrzenią dla siebie, wtedy kiedy ma na to ochotę. Integracji mieszkańców sprzyjają wspólne przestrzenie – place zabaw czy kameralna siłownia.

Inne artykuły:  Umowy z lokatorami, czyli jak efektywnie wynająć mieszkania?

Duży wybór dla osób szukających mieszkania skrojonego na miarę.

Osoby, które mają spore wymagania dotyczące mieszkania, będą miały ciężko znaleźć to perfekcyjne miejsce spośród lokali dostępnych na rynku wtórnym. Wbrew powszechnej opinii, atrakcyjnych mieszkań z drugiej ręki nie ma obecnie zbyt wiele – gdyż wiele osób woli je wynajmować lub kupuje je z myślą o wynajmie jako inwestycje. Moda na lokale deweloperskie sprawiła, że osoby, chcące kupić mieszkanie, mają duży i atrakcyjny wybór, który nie ogranicza się jedynie do lokalizacji. Doskonałym wyborem dla osób z dziećmi lub zwierzętami jest kupno domu szeregowego z własnym ogródkiem. Przykładem takiej inwestycji jest osiedle powstające w Czechowicach – Dziedzicach i realizowane przez firmę Eko Bud Dom – https://ekobuddom.pl/inwestycje/czechowice-dziedzice. Osiedle Słoneczne Przedmieście złożone z jednorodzinnych apartamentów to duży prestiż oraz doskonała alternatywa dla osób, które boją się rozpocząć budowę domu.

Wygoda oraz komfort współpracy z firmą deweloperską.

Strach oraz brak czasu na dopilnowanie budowy czy remontu starego mieszkania to jeden z ważniejszych argumentów za współpracą z firmą deweloperską. Pełna opieka konsultanta, pomoc w załatwieniu wszelkich formalności, a także uzyskaniu kredytu to komfort to tylko kilka usług, które zyskujesz, decydując się na zakup mieszkania deweloperskiego.

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, warto czytać opinie, wybierać zaufane przedsiębiorstwa z bogatym portfolio i kilku wartościowymi inwestycjami, których efekty możemy zobaczyć przed podpisaniem umowy.