Beton na rynku występuje przede wszystkim w dwóch odmianach: konstrukcyjnej oraz architektonicznej. Obie różnią się od siebie w niewielkim stopniu pod względem składu, jednak w dość sporym, gdy uwzględniamy ich możliwości zastosowania czy estetykę. Betonowe okładziny ścian i elewacji, które bazują na odmianie architektonicznej to sprawdzone rozwiązanie. Propozycja dla każdego użytkownika, który liczy na trwałość, ciekawą estetykę oraz oryginalny produkt.

Beton na rynku występuje przede wszystkim w dwóch odmianach: konstrukcyjnej oraz architektonicznej. Obie różnią się od siebie w niewielkim stopniu pod względem składu, jednak w dość sporym, gdy uwzględniamy ich możliwości zastosowania czy estetykę.

Betonowe okładziny ścian i elewacji, które bazują na odmianie architektonicznej to sprawdzone rozwiązanie. Propozycja dla każdego użytkownika, który liczy na trwałość, ciekawą estetykę oraz oryginalny produkt.

Okładziny z betonu – właściwości

Okładziny bazujące na betonie architektonicznym mogą się pochwalić trwałością na długie lata użytkowania. Podobnie rzecz się ma z elementami, które mają zagościć na elewacjach wybranych obiektów.

Betonowe okładziny są odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym zarysowania, ponadto na pękanie czy kruszenie. Nie poddają się również działaniu czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. Niestraszne im niskie oraz wysokie temperatury powietrza, promieniowanie UV, wilgoć, opady deszczu lub śniegu, a także wiatr niosący różnego rodzaju zanieczyszczenia. Mimo nieustannego narażenia na zmienne warunki pogodowe, a także intensywnej eksploatacji wewnątrz obiektów mieszkalnych bądź firmowych, niezmienna pozostaje również ich estetyka.

Inne artykuły:  Osłoń się na wiosnę! Doradzamy, jak skutecznie ochronić wnętrza przed nadmiernymi promieniami słońca

Uniwersalny, a zarazem ciekawy wygląd

Estetyka okładzin ścian oraz elewacji ma znaczenie zarówno dla domowników, jak i dla właścicieli firm, obiektów, które są odwiedzane przez wielu klientów. W obu przypadkach kwestie wizualne mają ogromne znaczenie. Dla tych pierwszych – bo decydują o domowej atmosferze i możliwości stworzenia wymarzonej aranżacji; dla tych drugich – bo estetyka to wizytówka firmowa i jest w stanie przyciągnąć uwagę kolejnych klientów.

Betonowe okładziny zdają tutaj egzamin na szóstkę! Dostępne są najczęściej w palecie szarości. Jest to kolor niezwykle modny od wielu sezonów i wciąż pozostający w trendach wnętrzarskich. A na to składa się ekologiczność betonowego surowca – połączenie idealne.

Struktura betonu architektonicznego sprawia zaś, że nie sposób znaleźć dwa identyczne elementy, a dzięki temu efekt finalny zawsze pozostaje unikalny.

Z betonem można tworzyć aranżacje wszelkiego rodzaju – od najbardziej nowoczesnych, niecodziennych i balansujących na skraju kiczu i geniuszu wnętrzarskiego, na tradycyjnych i klasycznych skończywszy. Jeszcze więcej możliwości wiąże się z tym, że nie trzeba całych ścian czy elewacji traktować betonowymi okładzinami. Mogą się one znaleźć w wybranych miejscach, połączone z innymi materiałami.

Tylko oryginalny produkt

Aby faktycznie cieszyła estetyka okładzin betonowych, a ich trwałość nie pozostawiała wątpliwości, należy wybierać tylko oryginalne produkty. Na rynku, niestety, nie brakuje podróbek. Wizualnie bardzo podobnych, kuszących, bo zdecydowanie tańszych. Ich zakup to jednak szybka utrata obiecywanych właściwości i wymarzonej estetyki.

Inne artykuły:  Kuchnia w kawalerce – jak ją urządzić?

Oryginalne produkty stają się inwestycją w trwałość, wytrzymałość i efekty wizualne, które każdego dnia pozostają niezmienne. Na taką ofertę można liczyć wybierając produkty firmy Steinhorn. Producent stawia tutaj na indywidualne realizacje, nawet nietypowe projekty, komponenty najwyższej jakości, dopracowane procesy tworzenia oraz fachowe doradztwo, aby zadowolić najbardziej wymagających klientów.