Pianka poliuretanowa to materiał, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach. Jest ona wykorzystywana między innymi w budownictwie, gdzie pełni funkcję materiału izolującego. Ocieplanie konstrukcji budowlanych pianką PUR cieszy się coraz większą popularnością. Sprawdź, jakie są zalety tego rozwiązania i dowiedz się, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Wyjątkowe właściwości pianki PUR zabezpieczają przed utratą ciepła

Specjaliści z branży budowlanej coraz częściej polecają swoim klientom docieplanie budynków z wykorzystaniem pianki poliuretanowej. Jest to rozwiązanie, które stopniowo wypiera tradycyjne metody ocieplania domów i innych budynków, do których wykorzystywana jest wełna mineralna lub styropian. Pianka PUR jest skuteczniejsza i daje o wiele lepsze efekty. Dlatego też jeśli zależy Ci na naprawdę szczelnej warstwie izolacyjnej, to warto postawić na to innowacyjne rozwiązanie. 

Ocieplanie pianką poliuretanową ma naprawdę wiele zalet i jest niezwykle opłacalne. Ten materiał doskonale przylega do praktycznie każdej nawierzchni. Dzięki temu nie tylko można wykorzystać go do ocieplania właściwie wszystkich rodzajów konstrukcji, ale także nie trzeba obawiać się, że wraz z upływem czasu warstwa ociepleniowa zacznie się przesuwać. Dużą zaletą pianki poliuretanowej jest także jej lekkość. Ze względu na niewielką wagę warstwy ociepleniowej z tego materiału, nie stanowi ona dodatkowo dużego obciążenia dla konstrukcji. 

Inne artykuły:  Ile schnie klej do płytek

Pianka poliuretanowa jest najczęściej nakładana metodą natryskową. Dzięki temu warstwa izolacyjna jest idealnie równa. Nie ma na niej żadnych łączeń i klejeń, dlatego też gwarantowana jest naprawdę idealna szczelność całej warstwy. Nie powstają mostki termiczne i ciepło nie ma możliwości uciekania na zewnątrz. Jest to kwestia, która sprawia, że pianka PUR jest o wiele bardziej wydajnym rozwiązaniem od tradycyjnych metod ocieplania budynków. 

Rozwiązanie szybkie, wydajne i trwałe na naprawdę długi czas

Nakładanie pianki poliuretanowej metodą natryskową na konstrukcję budowlaną lub użytkową to proces stosunkowo szybki, który nie opóźnia innych prac budowlanych. Piana PUR bardzo szybko zastyga oraz osiąga swoją ostateczną twardość, dzięki czemu nie trzeba długo czekać z przystąpieniem do dalszych prac budowlanych. Nie od dziś wiadomo, że czas na placu budowy jest bardzo istotny, dlatego jest to ogromna zaleta. 

Pianka poliuretanowa doskonale chroni przed wilgocią oraz przed przedostawaniem się na zewnątrz ciepłego powietrza z wnętrza domu. Ponadto jest ona środowiskiem nieprzyjaznym dla grzybów i pleśni. Wraz z upływem lat nie traci ona swoich właściwości oraz pozostaje cały czas na swoim miejscu. Nie niszczeje i pozostaje w doskonałej kondycji nawet po wielu latach. Dzięki temu to rozwiązanie jest bardzo wydajne oraz opłacalne. Jest to inwestycja na naprawdę wiele lat, która bardzo szybko się zwraca dzięki niższym kosztom ogrzewania.