Drewno to jeden z najpopularniejszych materiałów do wykończenia wnętrz. Dodaje aranżacjom ciepła i sprawia, że stają się przytulniejsze. Dzięki niemu nawet małe pomieszczenie wydaje się o wiele bardziej komfortowe, a aranżacja budzi pozytywne skojarzenia. Jednym z elementów drewnianych, które można wykorzystać w wielu aranżacjach, są dekoracyjne panele ścienne. Z ich pomocą wnętrze staje się stylowe i ponadczasowe.

1. Panele drewniane ścienne – gdzie się sprawdzają?

2. Drewniane panele ścienne i ich zalety

Panele dekoracyjne z naturalnego drewna to rodzaj paneli, które można zastosować zarówno w prywatnych domach, jak i budynkach użyteczności publicznej. Dzięki nim aranżacja wnętrza jest ciepła i przytulna. Staje się również ponadczasowa, gdyż drewno nigdy nie wychodzi z mody. Panele układa się na klej montażowy z pomocą poziomicy i innych podstawowych narzędzi, dlatego można z powodzeniem użyć ich w trakcie samodzielnego remontu. Sprawdź, dlaczego warto wykończyć ściany z pomocą paneli drewnianych.

Panele drewniane ścienne – gdzie się sprawdzają?

Różne modele paneli drewnianych na ścianie sprawdzają się w domach i mieszkaniach prywatnych. Drewno w swoim domu można bowiem wykorzystywać bez żadnych ograniczeń. Panele drewniane ścienne dobrze wyglądają w aranżacjach nowoczesnych i klasycznych, a także jako element aranżacji skandynawskiej lub minimalistycznej. Zróżnicowane odcienie paneli na ścianę sprawiają, że można ułożyć je w niewielkich wnętrzach z umiarkowanym oświetleniem oraz w przestronnych pomieszczeniach, które dobrze prezentują się nawet w ciemnych kolorach. Z pomocą drewnianych paneli ściennych można stworzyć aranżację w salonie, sypialni bądź gabinecie.

Inne artykuły:  Oznakowanie robót drogowych i nie tylko — kiedy stosować słupki na drodze?

W budynkach publicznych ściana z paneli drewnianych znakomicie prezentuje się w korytarzach hotelowych i w urzędach, a także jako element wystroju nowoczesnej przychodni lekarskiej. Odpowiedni, wodoodporny model paneli można zastosować też w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności.

Drewniane panele ścienne i ich zalety

Panele z drewna są przede wszystkim łatwe w użyciu i układaniu. Frezowanie ułatwia ich szybkie dopasowanie i połączenie ze sobą w pionowej płaszczyźnie. Panel wystarczy przykleić do oczyszczonego podłoża bez konieczności wcześniejszego prostowania ścian i wykonywania gładzi gipsowych. Ponadto panele z drewna są trwałe. Służą przez lata bez potrzeby wymiany poszczególnych paneli lub ich malowania, impregnowania etc. Drewno jest także ciepłe i przyjemne w dotyku dlatego pomaga w izolowaniu zimnych ścian w starych budynkach.