Zakup windy towarowej jest sporą inwestycją, na którą nie każde przedsiębiorstwo może sobie ot tak pozwolić. Jednocześnie windy są niezwykle przydatnym elementem wyposażenia np. zaplecza magazynowego, sklepu wielkopowierzchniowego czy hurtowni. Jeśli potrzebujesz takiego urządzenia dźwigowego, natomiast nie masz pewności, czy będzie ono wykorzystywane regularnie, to rozważ wynajem windy towarowej. W naszym artykule podpowiadamy, kiedy i dla kogo będzie to najlepsze rozwiązanie.

Na czym polega usługa wynajmu?

Wynajem wind towarowych to usługa, w ramach której wynajmujący – właściciel sprzętu – udostępnia windę najemcy na określony czas. Winda może zostać odebrana przez najemcę w punkcie wynajmującego lub dostarczona we wskazane miejsce.

W przypadku tej usługi najemca nie musi się przejmować serwisowaniem urządzenia. Pozostaje mu użytkować windę tak długo, jak jest to potrzebne, w ramach uzgodnionych warunków.

Kto najczęściej korzysta z wynajmu wind towarowych?

Wynajem wind towarowych to odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców, którzy planują użytkować ten sprzęt tylko okazjonalnie. Jeśli np. właśnie reorganizujesz swoje zaplecze magazynowe, inwestujesz w regały wysokiego składowania, a nie masz urządzeń dźwigowych, które pozwolą szybko i bezpiecznie umieścić towary na najwyższych półkach, to wypożyczenie windy może być optymalnym rozwiązaniem (i znacznie tańszym).

Wynajem jest oczywiście propozycją również dla tych przedsiębiorców, którzy nie mogą aktualnie sfinansować zakupu windy towarowej, a pilnie potrzebują takiego urządzenia np. do zrealizowania ważnego zlecenia.

Inne artykuły:  Klasyczne meble sosnowe? To doskonały pomysł do Twojej sypialni i nie tylko

Rada

Przy ograniczonym budżecie, a planowanym częstym użytkowaniu windy towarowej, śmiało rozważ zakup urządzenia z drugiej ręki – ważne, aby źródło jego pochodzenia było sprawdzone, a sama winda była objęta gwarancją.

Korzyści z wynajmu

Wynajem wind towarowych to usługa skierowana nie tylko do przedsiębiorców, którzy aktualnie nie mogą sobie pozwolić na zakup urządzenia. Jest to opcja warta rozważania także w każdej z poniższych sytuacji:

  • Brak miejsca do przechowywania windy– winda towarowa, nawet po złożeniu, zajmuje sporo miejsca. Jeśli więc planujesz korzystać z niej wyłącznie okazjonalnie, to lepszym rozwiązaniem może się okazać usługa wynajmu.
  • Brak czasu na konserwowanie windy– w przypadku wynajmu wind towarowych wszystkie obowiązki związane z konserwacją, serwisowaniem i legalizacją urządzenia pozostają na głowie wynajmującego. Bez wątpienia jest to bardzo wygodne rozwiązanie z punktu widzenia najemcy, który oszczędza nie tylko czas, ale też sporo pieniędzy.
  • Problematyczny transport– z usługi wynajmu wind towarowych często korzystają przedsiębiorcy, którzy potrzebują takich urządzeń dźwigowych w różnych regionach Polski. Wówczas transport własnej windy mógłby być dość problematyczny i kosztowny. Wypożyczenie sprzętu to komfortowe rozwiązanie, ponieważ winda może zostać dostarczona pod wskazany adres i odebrana po zakończeniu prac.  
  • Potrzeba szybkiego wykonania pracy– wynajmujący musi dbać o to, aby wypożyczony sprzęt był w 100% sprawny, stąd windy są na bieżąco serwisowane, a wszelkie usterki natychmiast się usuwa. Dzięki temu najemca zyskuje pewność, że winda działa, ma takie parametry, jakie podaje producent i nie musi się martwić ewentualną niesprawnością urządzenia.
Inne artykuły:  Dobra kamizelka robocza – którą opcję wybrać?

Gdzie wynajmiesz windę towarową?

Wynajem wind towarowych to usługa, którą oferują sprzedawcy urządzeń dźwigowych. Sprawdzonym partnerem jest spółka Marut Maszyny i Urządzenia, generalny i bezpośredni dystrybutor sprzętu renomowanej marki GEDA.

Spółka dostarcza zarówno nowe, jak i używane windy towarowe, wciągarki dekarskie czy windy towarowo-osobowe. Dodatkowo w Marut Maszyny i Urządzenia możesz skorzystać z usługi wynajmu potrzebnego sprzętu, w tym dostępnego od ręki i z opcją dostawy pod wskazany adres.

Z pełną ofertą wynajmu wind towarowych dystrybutora marki GEDA możesz się zapoznać na stronie internetowej https://geda-polska.pl/23-wynajem.