Dłuto to uniwersalne narzędzie przeznaczone do prac remontowych i wyburzeniowych, a także do wykonywania przebić czy bruzd. Jak wybrać właściwy model z wielu dostępnych na rynku? Aby spełniało swoją funkcję, musi spełniać dwa kryteria: być dopasowane do urządzenia i mieć odpowiednią końcówkę roboczą , dostosowaną do specyfiki prowadzonych prac. Profesjonalni użytkownicy zazwyczaj sięgają po dłuta wysokiej jakości, wykonane z atestowanych materiałów. Potrafią one w wydajny sposób kruszyć obrabiany materiał, mają zdolność samoostrzenia, nie blokują się w materiale, zapewniają wysoki poziom precyzji i są trwałe.

W ofercie hurtowni Profi Partner dostępne są trzy rodzaje dłut:

Dłuta z uchwytem SDS-plus

Dłuta SDS-plus są najbardziej popularne i stosuje się je głównie do prac montażowych podczas remontów i instalacji. Najlepiej sprawdzają się przy pracy w cegle i betonie. Stosowane są w połączeniu z lekkimi młotami udarowo-obrotowymi oraz udarowymi o masie poniżej 5 kg.

Dłuta z uchwytem SDS-max

Dłuta z uchwytem SDS-max przeznaczone są do wyburzania, prowadzenia prac remontowych i wykonywania przebić oraz bruzd w betonie, asfalcie oraz cegle. Używa się ich w połączeniu z ciężkimi młotami udarowo – obrotowymi i udarowymi (5 – 12 kg).

Dłuta z uchwytem sześciokątnym

Zastosowanie tych dłut jest podobne, jak w przypadku dłut z uchwytem SDS-max. Przeznaczone są one jednak do ciężkich prac z młotami udarowymi o masie powyżej 12 kg. Wykonują przebicia, bruzdy, wyburzenia i inne prace remontowe, głównie w betonie i w asfalcie.

Inne artykuły:  Czarny zlew w kuchni - jak dopasować idealną baterię?

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Pracując z użyciem dłuta trzeba szczególnie zadbać o bezpieczeństwo. Oczy należy zabezpieczyć specjalnymi okularami ochronnymi, rekomendujemy też używanie maski przeciwpyłowej, nauszników i rękawic ochronnych. Warto inwestować nie tylko w najlepsze narzędzia – również w ochronę zdrowia.

Profesjonalne doradztwo Profi Partner

Masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości dotyczące wyboru właściwego dłuta? Specjaliści z naszego działu sprzedaży zawsze chętnie służą pomocą. Zapraszamy do naszego salonu pokazowego w Warszawie przy ul. Posag 7 Panien 6 lub do kontaktu z jednym z naszych Przedstawicieli Handlowych, którzy mogą przygotować prezentację oferowanych przez Profi Partner produktów w Twoim miejscu pracy.