Nawet jeśli jesteś praktyczny i skrupulatnie wybrałeś organizer na buty – Twoja kolekcja butów może łatwo wymknąć się spod kontroli. Masz pod ręką ulubione trampki, ale co możesz ubrać do pracy? Co na ślub? Co na plażę? A może wesele na plaży? Mamy tendencję do kupowania wielu par butów, ale ich przechowywanie może być naprawdę trudne. Chcesz wiedzieć, jaki jest najlepszy sposób na przechowywanie butów, trampek, szpilek i sandałów? Poprosiliśmy ekspertów o wskazówki – zapraszamy do lektury.

Wskazówka #1 Trzymaj buty z dala od podłogi

Jeśli chodzi o przechowywanie butów, Twoim pierwszym odruchem może być rzucenie ich na podłogę szafy. To zły pomysł! Utrudnia to znalezienie butów, gdy wszystko przewraca się na siebie na dużej przestrzeni. Buty w ten sposób są również bardziej podatne na zniszczenia, gdy ciągle przesuwasz pary na bok w poszukiwaniu swoich ulubionych klapek. Jeśli jednak nalegasz na trzymanie ich w ten sposób – zaimplementuj podstawową organizację butów, a dobrze dopasowany organizer na buty Ci w tym pomoże.

Wskazówka #2 Unikaj przechowywania butów w drucianych stojakach

Po przejściu przez opcję sterty podłogi następną myślą jest prawdopodobnie stojak na buty — jedno z tych drucianych urządzeń, które można znaleźć w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. To także zły kierunek. Takie stojaki nie są w stanie pomóc Ci zorganizować wszystkiego. Stojaki druciane to również koszmar dla niektórych rodzajów butów (prawie wszystkich par na obcasie), więc tak naprawdę sprawiają więcej kłopotów niż są warte.

Inne artykuły:  Maski BHP - ochrona oczu, twarzy i dróg oddechowych

Wskazówka #3 Postaw na organizer na buty i posortuj je na kategorie

Zanim zaczniesz wdrażać nowe rozwiązania lub schematy przechowywania butów, podziel je na grupy.

Na jakie kategorie podzielić buty w pierwszej kolejności?

  • Buty, które nosisz cały czas,
  • buty, które nosisz rzadziej.

Te, które nosisz rzadziej (choćby szpilki lub śniegowce), powinny być przechowywane na górze i głęboko. Teraz nadszedł czas, aby jeszcze bardziej skategoryzować pozostałe buty codziennego użytku, aby cały organizer na buty również był właściwie uporządkowany. Podobne style powinny się trzymać razem. Buty, które nosisz do pracy, powinny być w jednej grupie. Buty, które założysz na kolację, mogą być w innej grupie, a buty odpowiednie do chodzenia na zakupy mogą być w trzeciej grupie. Pomyśl o aktywności, do której założyłabyś każdą parę butów, abyś wiedziała gdzie dokładnie ich szukać.

Wskazówka #4 Oceń, czy potrzebujesz oddzielnego rozwiązania do przechowywania butów, czy nie

Niektórzy zbierają buty w taki sam sposób, w jaki babcie podobno zbierają świąteczne swetry. Może jesteś jedną z tych osób. Jeśli tak, to wiesz, że powiedzenie entuzjastom butów, że muszą zredukować swoją kolekcję, nic nie da. Jednak szafy mają ograniczoną przestrzeń do przechowywania i nawet najlepszy organizer na buty nic nie pomoże, gdy Twoja kolekcja jest ogromna, zatem tu trzeba zastanowić się, czy czasem nie musisz zainwestować w oddzielne rozwiązanie dedykowane dla butów.

Inne artykuły:  Czy warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim?