Decydując się na instalację fotowoltaiczną, chcemy mieć gwarancję efektywnego działania, oraz bezawaryjności przez długie lata. Inwestycja w panele słoneczne, daje wiele korzyści. Od zaoszczędzonych pieniędzy na rachunkach za prąd, do skutecznego wspierania ekologii. Warto jednak przed zakupem instalacji, wybrać odpowiednią firmę specjalizującą się w fotowoltaice, która zapewni nam produkty najlepszej jakości, oraz fachowe doradztwo i montaż.

Inwestycja w przyszłość

Do niedawna sądzono, że panele słoneczne w naszym kraju nie mają prawa bytu. Sceptycy twierdzili, że ze względu na panujący w Polsce klimat, instalacja fotowoltaiczna nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości prądu dla przeciętnej rodziny. Jednak z biegiem lat świadomość i wiedza na temat odnawialnych źródeł energii znacznie wzrosła. Eksperci są zgodni, że ilość wyprodukowanego prądu zimą, od prądu wyprodukowanego latem spada jedynie o 10%. Ponadto testy wykazały, że instalacja działa efektywniej w niższych temperaturach. Inwestując w panele słoneczne, przyczyniamy się, do znacznego zmniejszenia szkodliwych dla natury efektów produkcji prądu w tradycyjnych elektrowniach. Działamy zatem na korzyść naszego środowiska i dbamy o jego przyszłość. Nie ma także wątpliwości, że fotowoltaika jest doskonałym rozwiązaniem, gdy szukamy sposobu, by zaoszczędzić konkretną kwotę pieniędzy. Usamodzielnienie energetyczne, pozwala znacznie zmniejszyć rachunki z elektrowni.

Fotowoltaika -jak zrobić to dobrze?

Przy inwestycji w panele słoneczne, warto zaufać sprawdzonej firmie, która zapewnia stałe doradztwo, szybką realizację, ale także bezawaryjność swoich produktów. Dlatego dobrze jest przed podjęciem ostatecznej decyzji, dowiedzieć się jak działają firmy z naszej okolicy i co zapewniają swoim klientom. W Toruniu z powodzeniem znajdziemy specjalistów w dziedzinie fotowoltaiki, którzy zadbają o cały proces powstawania naszej instalacji. Kluczową kwestią, jest jej dokładny projekt. Musimy obliczyć jaką moc powinny mieć panele, tak aby zapewnić sobie komfort korzystania z urządzeń elektrycznych, ale także nie inwestować w panele o zbyt dużej mocy. Do obliczeń niezbędne są faktury z elektrowni za co najmniej jeden pełny rok. By stworzyć dokładny projekt, musimy także podać informacje dotyczące wielkości i kąta nachylenia dachu. Na podstawie zebranych danych nasz doradca obliczy całkowity koszt inwestycji. Warto wiedzieć, że w Internecie znajdziemy kalkulatory, dzięki którym możemy wstępnie oszacować cenę instalacji, jeszcze przed wybraniem konkretnej firmy. Renomowane firmy specjalizujące się w fotowoltaice, zapewniają bezawaryjność swoich produktów nawet do 40 lat. Fachowy i szybki montaż, pozwala w przeciągu kilku dni zacząć korzystać z własnej energii ze słońca.

Inne artykuły:  Fotowoltaika dla firm? Sprawdź jak wybrać zaufanego wykonawcę!

Zielona energia

Korzystanie z paneli słonecznych sprawia, że zaczynamy prawdziwe życie w duchu EKO. Prąd płynący w naszych gniazdkach, jest wytwarzany w sposób całkowicie naturalny. Wszystko za sprawą ogniw krzemowych, w których zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Wówczas promienie słoneczne są przekształcane w prąd stały, a następnie falownik przemienia go w prąd zmienny, który trafia do naszych gniazdek.

Panele pracują nieustannie przez cały dzień, również zimą. Jednak ze względu na krótszy dzień, ilość wyprodukowanej energii jest niższa niż latem. Dlatego najlepiej podpisać odpowiednią umowę ze swoim dostawcą prądu. Nadmiar energii wytworzonej latem oddamy do elektrowni. W zamian za to będziemy mogli swobodnie korzystać z prądu w okresie zimowym, gdy nasze panele nie wyprodukują wystarczającej ilości prądu. Takie rozwiązanie zapewni swobodę, a przede wszystkim realne oszczędności.