Przedpokój to zazwyczaj małe i ciemne pomieszczenie pozbawione dostępu do światła słonecznego. Sztuczne oświetlenie jest w nim więc bardzo ważne. Zazwyczaj przybiera ono formę lampy wieszanej u sufitu. Jednak poza światłem ogólnym warto zapanować w przedpokoju światło dekoracyjne. Takie dawać będą kinkiety. Służą one do punktowego oświetlania wnętrza. Mają mu nadawać charakteru i podkreślać jego styl. Jakie kinkiety wybrać do przedpokoju i gdzie je zamontować?

Jaką rolę pełnią kinkiety w przedpokoju?

Oświetlenie ścienne w postaci kinkietów to jedno z popularniejszych i częściej wybieranych do przedpokoju. Sprawdza się ono zarówno na małym, jak i na dużym metrażu. Na tym pierwszym mogą stanowić główne i jedyne źródło światła, na większej powierzchni będą dodatkowym oświetleniem wspomagającym. Kinkiety do przedpokoju dają wiele możliwości aranżacyjnych. W zależności od stylu oprawek, a także żarówek, w jakie się w nich znajdą kinkiety do przedpokoju mogą świecić jasno lub dawać jedynie delikatne, nastrojowe światło.

Jakie kinkiety do przedpokoju wybrać?

Kinkiety do przedpokoju to oświetlenie występujące w różnych wariantach. W Miloo Home bez problemu odnajdziesz modele dedykowane aranżacją nowoczesnym, glamour, industrialnym czy skandynawskim. Wybierać możesz pomiędzy będącymi na topie kinkietami chromowanymi a tymi z tradycyjnymi, materiałowymi kloszami. Jeśli chcesz we wnętrzu uzyskać ciekawy efekt i zagrać światłem, swój wzrok skieruj na te świecące w górę lub w dół. Pierwsze sprawdzą się w przypadku niewielkich przedpokoi, które chcemy optycznie powiększyć. Punktowe światło skierowane do góry sprawia, że wnętrze wyda się większe. Kinkiety do przedpokoju świecące na dół to natomiast dobry wybór przy wąskim wnętrzu.

Inne artykuły:  Fototapeta z miastem - modny pomysł na aranżację

Jaką moc powinny mieć kinkiety do przedpokoju?

Wybierając oświetlenie do przedpokoju, musisz pamiętać nie tylko o designie opraw, ale także mocy światła. W przypadku kinkietów tą należy dopasować do wielkości wnętrza. W małym wystarczą dwa kinkiety, których moc będzie odpowiadać tradycyjnej żarówce, czyli 30-40 W. Przy wąskim i długim korytarzu lepiej postawić na kilka kinkietów, które zamontujesz na całej długości holu – aby nie było w nim zbyt jasno, mogą one mieć moc ok. 20W. Pamiętaj też, że oświetlenie będzie praktyczne oraz nie będzie męczyć oczu, jeśli zamontujesz je nieco powyżej linii wzroku. Padające z nich światło nie będzie wtedy oślepiać, a jednocześnie właściwie oświetli pomieszczenie. W montażu należy unikać instalowania kinkietów zaraz pod sufitem oraz na wysokości powyżej 2 metrów.

Jak montować kinkiety w przedpokoju?

Niepisana zasada mówi, że kinkiety w przedpokoju najlepiej wyglądają, gdy montowane są parami – najlepiej na tej samej wysokości. Brak symetrii, zbyt duże zagęszczenie lub montaż na różnicy wysokości może bowiem skończyć się bałaganem aranżacyjnym i negatywnie wpłynąć na wygląd przedpokoju. Najbezpieczniej kinkiety jest zamontować po obu stronach lustra, obrazu lub grafiki, nad szafką na buty, komodą lub stolikiem.