Wielu z nas marzy o nowoczesnym mieszkaniu. Od lat zabieramy się za metamorfozę naszego wnętrza, ale niestety większość z długo snutych przez nas planów zazwyczaj spala na panewce. Nie poddawajmy się jednak i podejdźmy do sprawy metodycznie. Najpierw dowiedzmy się, skąd możemy czerpać inspiracje, a dopiero potem przejdźmy do konkretnych pomysłów aranżacyjnych.

Skąd czerpać inspiracje?

Internet

W kwestii urządzania mieszkania Internet okazuje się nieocenioną skarbnicą wiedzy. Znajdziemy w nim wiele ciekawych portali i blogów prowadzonych z jednej strony przez pełnych pasji amatorów, z drugiej zaś przez niezwykle doświadczonych profesjonalistów. Oprócz tego z łatwością wyszukamy w nim miliony zdjęć oraz propozycji aranżacji wnętrz, które możemy przeglądać w formie albumów.

Katalogi

Tradycjonaliści najlepiej odnajdą się wśród magazynów specjalizujących się w tematyce urządzania mieszkań. Na stronach tego typu katalogów znajdziemy mnóstwo artykułów poświęconych najnowszym trendom oraz całe kolekcje zdjęć, które pomogą nam w podjęciu trudnych decyzji związanych z dekoracją domu.

Filmy i seriale

Mniej oczywistym źródłem dekoratorskich natchnień są filmy i seriale. Oglądając je, zacznijmy baczniej przyglądać się meblom oraz dodatkom znajdujących się w domach naszych ulubionych bohaterów. W ten sposób na pewno uda nam się wpaść na co najmniej kilka pomysłów, które wykorzystamy w naszym nowym mieszkaniu.

Jak urządzić nowoczesne mieszkanie?

Kolory dopasowane do osobowości

Choć nowoczesny wystrój kojarzy nam się z chłodem i minimalizmem, to zastanawiając się nad kolorem ścian do mieszkania, postawmy raczej na takie, które odpowiadają naszej osobowości. Jeśli należymy do spokojnych osób, lubiących spędzać czas w domu postawmy na odcienie beżów, bieli i delikatnych brązów. Takie otoczenie da nam poczucie harmonii i pozwoli nam dogłębnie się odprężyć. Jeśli zaś rozpiera nas energia i uwielbiamy aktywne życie, zdecydujmy się raczej na kolorystyczne kontrasty i eksperymenty.

Inne artykuły:  Dobieramy karnisze do naszego domu

Przestrzeń i zieleń

Nowoczesne mieszkania kochają przestrzeń – im mniej mebli, dodatków i niepotrzebnych bibelotów, tym lepiej. W takim wnętrzu łatwiej się oddycha, żyje i odpoczywa. Zabierając się za urządzanie naszego gniazdka, pamiętajmy więc, by zdecydowanie większy nacisk kłaść na jakość, a nie ilość przedmiotów, które się w nim znajdą.

Nie zapominajmy również o zieleni. Dodajmy pomieszczeniom nieco życia poprzez udekorowanie ich wysokimi roślinami o dużych liściach. Najlepiej, jeśli kwiaty zasadzimy w glinianych donicach, które ewentualnie możemy pomalować na kolor pasujący do całego wystroju.

Gorące serce domu, czyli moda na nowoczesne kominki

Nic tak nie dodaje wnętrzu charakteru, jak stylowe palenisko. Na jakie powinniśmy się zdecydować? Oczywistą odpowiedzią są nowoczesne kominki. Odpowiadają one nie tylko za niezwykle przytulną atmosferę w mieszkaniu, ale również stanowią ich modną i elegancką dekorację. Producenci tego typu pieców prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych modeli, wśród których każdy koneser nowoczesnego wystroju na pewno znajdzie coś dla siebie.