Urządzenie do czyszczenia basenu to urządzenie, które usuwa z basenu przedmioty, które w przeciwnym razie mogłyby powodować blokady i powodować problemy z jakością wody. Urządzenia do czyszczenia basenów można podzielić na kategorie według rodzaju ruchu, technologii lub rozmiaru.

Rodzaje oczyszczania basenów

Istnieją trzy rodzaje urządzeń do czyszczenia basenów: strona ssąca, strona ciśnieniowa i roboty. Odkurzacz basenowy to urządzenie przeznaczone do czyszczenia powierzchni basenu. Odkurzacze basenowe mogą być automatyczne, półautomatyczne lub ręczne. Rodzaje środków do czyszczenia basenów:

– odsysanie: odkurzanie dna basenu w celu usunięcia zanieczyszczeń i brudu

– ciśnienie: boczne dysze, które wypychają wodę z siłą jak w myjce ciśnieniowej, usuwając zanieczyszczenia i brud

– roboty: zautomatyzowane maszyny, które szorują, odkurzają i filtrują.

Więcej o odkurzaczach możesz przeczytać na https://liderbranzowy.pl/category/dom-i-ogrod/

Automatyczne lub ręczne

Odkurzacze do basenów można podzielić na automatyczne lub ręczne. Automaty czyszczące są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach i wykorzystują różne technologie do czyszczenia basenów. Z drugiej strony ręczne środki czyszczące wymagają udziału człowieka, co czyni je mniej obeznanymi z technologią, ale jednocześnie mają większą wszechstronność ze względu na swój rozmiar i mogą dostosowywać się do ciężkich zanieczyszczeń lub trudno dostępnych narożników, które są dostępne w przypadku automatycznego odkurzacza. Środek do czyszczenia basenu to urządzenie, które porusza się po wodzie w basenie i usuwa zanieczyszczenia z dna basenu. Urządzenia do czyszczenia basenów mogą być zasilane prądem, gazem lub innymi źródłami energii. 

Inne artykuły:  Drabina aluminiowa – która sprawdzi się najlepiej podczas prac budowlanych?

Rodzaje myjek basenowych

Najpopularniejszym rodzajem myjki basenowej jest automatyczna myjka od strony ssącej, która nie wymaga żadnego płukania wstecznego ani dodatkowych czynności w celu usunięcia zanieczyszczeń wraz ze strumieniem wody. Te środki czyszczące są na ogół tańsze niż środki czyszczące po stronie ciśnieniowej. Urządzenia czyszczące po stronie ciśnieniowej wykorzystują pompę do wypychania brudnej wody i zanieczyszczeń z basenu filtra do skrzynki odpieniacza, zanim dostanie się ona do przewodów powrotnych i opuści system. Czyszczenie strony ciśnieniowej może zająć więcej czasu niż czyszczenie strony ssącej, ponieważ muszą krążyć po wszystkich obszarach basenu, zanim zostaną usunięte z tej części systemu.