Nie wyobrażasz sobie, by na placu budowy nie było drabin? Nic dziwnego – w końcu to drabina aluminiowa jest najpopularniejszym sprzętem do pracy na wysokości podczas budowy domu, a także w trakcie wszystkich prac wykończeniowych. Jaki model wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze drabiny do prac budowlanych?

Drabina aluminiowa – niezawodne, sprawdzone rozwiązanie

Choć w przypadku dużych realizacji drabiny aluminiowe są coraz częściej zastępowane przez rusztowania, podesty czy podnośniki, to nadal nie może zabraknąć ich przy drobnych pracach budowlanych czy instalatorskich. Nowoczesne drabiny aluminiowe to coś więcej niż tylko prosta konstrukcja opierana o ściany – to innowacyjny, wielofunkcyjny i przede wszystkim bezpieczny sprzęt. Profesjonalna drabina aluminiowa przyda się między innymi podczas montażu instalacji elektrycznej, tynkowania i malowania oraz innych prac wykończeniowych. Duży wybór modeli o zróżnicowanej funkcjonalności sprawia, że bez problemu znajdziesz drabinę dopasowaną do rodzaju wykonywanych prac. Które rozwiązania zasługują na szczególną uwagę?

Drabina aluminiowa

Drabina aluminiowa czy podest roboczy? Nie musisz wybierać

Jeśli szukasz bezpiecznej, stabilnej drabiny, a jednocześnie zależy Ci na funkcjonalności wygodnego pomostu roboczego, najlepszym wyborem będzie drabina przegubowa. To model, który może być wykorzystywany jako drabina przystawna, wolnostojąca, a w wersji 4×3 szczeble – również jako podest roboczy. W związku z wejściem w życie poprawek do normy PN-EN 131-4, drabiny przegubowe muszą być fabrycznie wyposażone przez producenta w odpowiednią platformę roboczą, która umożliwi ustawienie drabiny w roli podestu roboczego – koniec z prowizorycznymi rozwiązaniami, np. w postaci śliskich desek! Drabiny przegubowe KRAUSE posiadają ponadto opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania, co dodatkowo ułatwia obsługę. Szerokie stabilizatory i antypoślizgowe stopki sprawiają, że mogą być wykorzystywane w różnych warunkach, a niewielkie wymiary po złożeniu zapewniają bezproblemowy transport. Jeśli cenisz sobie funkcjonalność i oprócz drabiny chcesz także korzystać z pomostu roboczego, drabina przegubowa będzie najlepszym wyborem.

Inne artykuły:  Dlaczego domy w zabudowie szeregowej są najlepszą opcją?

Drabina przegubowa

Teleskopowa drabina przegubowa – model z możliwością regulacji

Teleskopowa drabina aluminiowa z systemem ClickMatic oraz zintegrowanym TeleSystemem pozwalającym na regulację zmiany długości każdej nogi drabiny osobno to model, który sprawdzi się doskonale podczas prac montażowych i wykończeniowych oraz odbiorów budowlanych. Ogromną zaletą wytrzymałej drabiny teleskopowej jest możliwość rozstawienia jej na schodach lub innych płaszczyznach z różnicą poziomów – to szczególnie ważne podczas prac budowlanych i wykończeniowych, ponieważ część z nich wykonuje się na schodach lub krętych klatkach schodowych. Teleskopowa drabina przegubowa może być wykorzystywana nie tylko jako model wolnostojący, ale również przystawny, a w połączeniu z systemem TeleBoard – również jako wygodny pomost roboczy. Wówczas drabinę przegubową teleskopową w wersjach 4×4 oraz 4×5 szczebli można rozłożyć, uzyskując w ten sposób dwie niewysokie drabiny wolnostojące.

Teleskopowe drabiny KRAUSE zostały wyposażone w antypoślizgowe stopki oraz wzmocnienia narożne dla zwiększenia stabilności. Jeśli szukasz sprzętu o dużej funkcjonalności i chcesz wykorzystywać go w różnych warunkach, przegubowa drabina aluminiowa to strzał w dziesiątkę!

Drabina wielofunkcyjna – komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Szukasz drabiny do zadań specjalnych? Postaw na model wielofunkcyjny – to profesjonalna drabina aluminiowa o szerokim spektrum zastosowań. Jej podstawową zaletą jest duża wysokość robocza, która daje możliwość pracy na wysokości nawet 11 metrów – jeśli najwyższy model 3×14 szczebli ustawimy jako trzyelementową drabinę przystawną. Ale drabina wielofunkcyjna może być wykorzystywana także jako model wolnostojący oraz wolnostojący z wysuwanym elementem.

Inne artykuły:  Kruszenie gruzu, czyli recykling materiałów budowlanych

Dodatkowo drabiny wielofunkcyjne KRAUSE wyposażone zostały w podłużnice z tłoczonego aluminium z wzmocnieniem krawędzi, bardzo szerokie stabilizatory oraz antypoślizgowe stopki i szczeble – wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo podczas prac na wysokości. Na uwagę ekip budowlanych zasługuje jeszcze fakt, że drabina wielofunkcyjna może być wykorzystywana jako dwie osobne drabiny: wolnostojąca z dwustronnym wejściem oraz jednoelementowa przystawna, który zyskujemy poprzeć całkowite wysunięcie wewnętrznej części. Dzięki temu jedna drabina może służyć w tym samym czasie dwóm fachowcom. Choć w przypadku modelu trzyelementowego nie może być mowy o funkcji podestu, w ofercie akcesoriów dodatkowych KRAUSE znaleźć można specjalną półkę do samodzielnego montażu – z pewnością podniesie ona komfort dłużej trwających prac na wysokości. Drabina wielofunkcyjna to model przede wszystkim dla osób pracujących w różnych warunkach i wykonujących prace na różnych wysokościach.

Drabina wielofunkcyjna

Prace budowlane to często zadania wykonywane nie tylko z poziomu gruntu. Do prac na wysokościach zdecydowanie przydadzą się profesjonalne drabiny aluminiowe. Model przegubowy, teleskopowy i wielofunkcyjny to tylko niektóre z propozycji renomowanych producentów.