Przyzwyczailiśmy się do używania kuchenek elektrycznych, indukcyjnych czy gazowych i nie wyobrażamy sobie, by w tym zakresie mogły powstać udogodnienia, których one do tej pory nie miały. Może będą bardziej energooszczędne, może dostaną systemy, które pozwala na szybsze gotowanie, ale tak czy inaczej, wydaje nam się, że dużo się nie zmieni.

Płyta gazowa pod szkłem jako innowacja w kuchni

Tymczasem okazuje się, że może się zmienić bardzo dużo. Przykładem takich innowacji jest płyta gazowa pod szkłem. Rozwiązanie, które łączy ze sobą bezpieczeństwo płyty indukcyjnej, ekologiczność, a także przyjazne dla kieszeni zużycie gazu.

Płyta gazowa pod szkłem – co to jest?

Płyta gazowa bezpłomieniowa to nic innego, jak najprościej mówiąc kuchenka gazowa nakryta płytą ceramiczną. Dzięki temu ogień jest osłonięty przed bezpośrednią ekspozycją, ale jednocześnie nie jest zduszony, tylko daje wyjątkowo dużo energii cieplnej. Palniki gazowe w płycie gazowej pod szkłem działają w standardowy sposób, jednak dzięki temu, że są one nakryte, można zaoszczędzić bardzo wiele energii, która normalnie przy standardowych kuchenkach umyka w powietrze. Tymczasem szkło zatrzymuje nagrzane powietrze i nagrzewa się do odpowiednich temperatur potrzebnych do przygotowywania na nich dań.

Jakie zalety ma płyta gazowa pod szkłem?

Płyty gazowe bezpłomieniowe to szereg różnego rodzaju zalet, które zostały już opisane wcześniej, jak i tych, o których dopiero wspomnimy. Dlatego też podsumujmy.

Inne artykuły:  Artykuły do sprzątania - jakie warto wybierać?

Płyta gazowa pod szkłem to bezpieczeństwo, szczególnie w porównaniu do standardowych kuchenek gazowych. Brak otwartego źródła ognia sprawia, że znacznie ciężej o oparzenia zarówno dzieci i zwierząt, jak i po prostu podczas przygotowywania posiłku. Nie ma też obaw o to, że położenie akcesoriów kuchennych, ściereczek, czy łatwopalnych płynów wywoła pożar.

Kuchenki gazowe bezogniowe to duża oszczędność. Aby ugotować na niej posiłek potrzeba o wiele mniej gazu niż ma to miejsce w standardowych kuchenkach. Nakrycie palników płytą ceramiczną sprawia, że nie ma ucieczki tak dużej ilości energii cieplnej. Nie tylko płomień, ale i powstałe gorące powietrze ogrzewa płytę, przez co można liczyć na nawet 30-50% oszczędności.

Płyta gazowa bezogniowa daje możliwości używania każdego dostępnego garnka. Nie ma tu problemów z doborem naczyń, takich jak ma to miejsce w przypadku płyt indukcyjnych. Nie potrzeba ani konkretnej ich konstrukcji, ani też dobranej odpowiednio do palnika wielkości, aby móc z niego korzystać.

Płyta gazowa pod szkłem to też niezwykle trywialna, ale ważna zaleta, jaką jest jej czyszczenie. Nowoczesne płyty, wykonane są z materiałów, do których nie przywiera brud i są po prostu łatwe w utrzymaniu na nich czystości.