Numer domu według prawa powinien być widoczny w dzień i w nocy. Z tego też powodu zarówno tabliczki adresowe, jak i cyfry na dom są z reguły umieszczane w miejscach zapewniających jak najlepszą widoczność o każdej porze. Często jest to ogrodzenie, ponieważ w takiej sytuacji oświetlenie lamp ulicznych pozwala na sprawne odczytanie adresu po zmroku. Podświetlany numer daje nam jednak o wiele więcej możliwości. Dlaczego warto na niego postawić?

Podświetlany numer domu

Według prawa numer domu musi być doskonale widoczny nie tylko w dzień, ale też w nocy. I jest to jak najbardziej logiczne. Wystarczy tylko wyobrazić sobie sytuację, kiedy potrzebujemy pomocy i brak oświetlenia numeru naszego domu uniemożliwia służbom ratunkowym jego szybką lokalizację. Kiedy liczą się minuty, dobrze widoczny numer domu jest na wagę złota, a czasem nawet życia.

Z tego też powodu numery domu montowane są z reguły w taki sposób, aby oświetlenie uliczne zapewniało mu doskonałą widoczność. Nie zawsze jednak istnieje taka możliwość. Przyczyniać się może do tego zbyt duża odległość od ulicznego źródła światła, jego brak lub zasłaniające je drzewa.

W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest podświetlany numer domu. Kiedyś modne były specjalne kinkiety, które instalowano tuż przy numerze domu. Dzisiaj jednak istnieje o wiele ciekawsze i nowocześniejsze rozwiązanie. Jest nim numer domu podświetlany za pomocą lamp LED. Tego typu oznakowanie budynku jest nie tylko doskonale widoczne, ale także prezentuje się niezwykle efektywnie. A przy okazji jest także energooszczędne i tym samym tanie! Przy czym do wyboru mamy zarówno same cyfry, jak i podświetlany numer domu z nazwą ulicy.

Inne artykuły:  Jak wybrać odpowiednie cylindryczne wiertło udarowe do betonu?

Podświetlany numer domu z czujnikiem zmierzchu

Częstym problemem, pojawiającym się już przy zamontowanym podświetlanym numerze domu, jest nasza pamięć. Podświetlenie trzeba bowiem codziennie włączyć. Oczywiście można pokusić się o włącznik czasowy, jednak tutaj znowu pojawia się problem w postaci pór roku i zmian godzin, w których robi się jasno i ciemno. Na szczęście i na to jest sposób, czyli podświetlany numer domu LED z czujnikiem zmierzchu.

Takie rozwiązanie pozwala na pełną automatyzację podświetlenia numeru domu. Nie musimy pamiętać o konieczności jego włączania i wyłączania, czujnik będzie robił to za nas. W ten sposób jeden problem ubędzie nam z głowy. Natomiast fakt, że numer domu będzie świecił się tylko wtedy, kiedy ma to sens, pozwoli zaoszczędzić nieco na energii, która dzisiaj do najtańszej nie należy