Obróbka betonu to jedno z najczęstszych zadań podczas przeprowadzania prac budowlanych, wykończeniowych i remontowych. Aby praca ta była efektywna, kluczowy jest odpowiedni dobór wiertła.

Na jakie jego cechy należy w szczególny sposób zwrócić uwagę? Eksperci zwracają uwagę na następujące:

  • płynne wiercenie bez opóźnień czy też gwałtownego wyrzucania urobku
  • szybki postęp pracy
  • precyzyjne centrowanie (szczególnie na początku wiercenia)
  • wysoka dokładność wywierconych otworów
  • trwałość wiertła i możliwość jego długotrwałego stosowania

Istotną sprawą jest również odpowiednie dopasowanie elektronarzędzia do wiertła. Wiertła udarowe do betonu z uchwytem cylindrycznym lub sześciokątnym przeznaczone są do pracy z wiertarkami udarowymi, wiertła z uchwytem SDS-plus – do młotów udarowo-obrotowych o wadze do 4 kg, a wiertła z uchwytem SDS-max – do młotów powyżej 4 kg. Więcej o wiertłach z uchwytem SDS dowiesz się tu.

Wiertła udarowe do betonu z uchwytem cylindrycznym

Wiertła z uchwytem cylindrycznym są popularne zarówno w przypadku zastosowania okazjonalnego, jak i profesjonalnego. W ofercie Profi Partner znajduje się kilka rodzajów takich wierteł, które różnią się specyfiką i zastosowaniem. Polecamy produkty znanego niemieckiego producenta osprzętu do elektronarzędzi – Hawera. Dostępne są trzy rodzaje wierteł z uchwytem cylindrycznym, wyposażonych w ostrze z węglika spiekanego:

  • Wiertła udarowe Active Power to produkty przeznaczone do obróbki najtwardszych materiałów, takich jak beton, granit, mur, cegła silikatowa oraz kamień naturalny i syntetyczny. Konstrukcja uchwytu tego wiertła zapewnia jego bezpieczne mocowanie, pełne przeniesienie mocy oraz szybkie tempo wiercenia.
  • Wiertła udarowe Perfect Power to wyjątkowo odporne na naprężenia wiertła z ostrzem z węglika spiekanego szlifowane diamentowo, przeznaczone do wiertarek udarowych. Wiertła te cieszą się bardzo dużym powodzeniem, szczególnie wśród profesjonalistów.
  • Wiertła uniwersalne Multi Constructionto wiertła do wielu zastosowań, przeznaczone głównie do prac wykończeniowych oraz remontowych. Można je zamontować zarówno w wiertarkach udarowych, jak i wiertarko-wkrętarkach akumulatorowych i obrabiać praktycznie wszystkie materiały służące do aranżacji wnętrz (płytki i ceramikę o klasie twardości do 8, eternit, mur, drewno, aluminium, stal konstrukcyjną, lekkie materiały budowlane, cegły, tworzywa sztuczne, beton oraz materiały wielowarstwowe).
Inne artykuły:  Ocieplenie stropu metodą wdmuchiwania celulozy

Inną grupą osprzętu są wykorzystywane głównie przez profesjonalistów wiertła udarowe do betonu z uchwytem SDS-plus oraz SDS-max. Współpracują one z młotami obrotowo-udarowymi o masie do 4 kg (SDS-plus) i powyżej 4 kg (SDS-max).

Wszystkie wyżej opisane wiertła udarowe do betonu są na stałe obecne w ofercie hurtowni narzędzi Profi Partner. Serdecznie zapraszamy na prezentacje tych produktów w naszym sklepie w Warszawie Ursus przy ul. Posag 7 Panien 6. Nasi eksperci służą swoim doświadczeniem i pomogą wybrać wiertła, które będą najlepiej dostosowane do specyfiki prowadzonych prac zapewniając jednocześnie odpowiednią trwałość i niezawodność. Zapraszamy!