Obróbka betonu to jedno z najczęstszych zadań podczas przeprowadzania prac budowlanych, wykończeniowych i remontowych. Aby praca ta była efektywna, kluczowy jest odpowiedni dobór wiertła.

Na jakie jego cechy należy w szczególny sposób zwrócić uwagę? Eksperci zwracają uwagę na następujące:

  • płynne wiercenie bez opóźnień czy też gwałtownego wyrzucania urobku
  • szybki postęp pracy
  • precyzyjne centrowanie (szczególnie na początku wiercenia)
  • wysoka dokładność wywierconych otworów
  • trwałość wiertła i możliwość jego długotrwałego stosowania

Istotną sprawą jest również odpowiednie dopasowanie elektronarzędzia do wiertła. Wiertła udarowe do betonu z uchwytem cylindrycznym lub sześciokątnym przeznaczone są do pracy z wiertarkami udarowymi, wiertła z uchwytem SDS-plus – do młotów udarowo-obrotowych o wadze do 4 kg, a wiertła z uchwytem SDS-max – do młotów powyżej 4 kg. Więcej o wiertłach z uchwytem SDS dowiesz się tu.

Wiertła udarowe do betonu z uchwytem cylindrycznym

Wiertła z uchwytem cylindrycznym są popularne zarówno w przypadku zastosowania okazjonalnego, jak i profesjonalnego. W ofercie Profi Partner znajduje się kilka rodzajów takich wierteł, które różnią się specyfiką i zastosowaniem. Polecamy produkty znanego niemieckiego producenta osprzętu do elektronarzędzi – Hawera. Dostępne są trzy rodzaje wierteł z uchwytem cylindrycznym, wyposażonych w ostrze z węglika spiekanego:

  • Wiertła udarowe Active Power to produkty przeznaczone do obróbki najtwardszych materiałów, takich jak beton, granit, mur, cegła silikatowa oraz kamień naturalny i syntetyczny. Konstrukcja uchwytu tego wiertła zapewnia jego bezpieczne mocowanie, pełne przeniesienie mocy oraz szybkie tempo wiercenia.
  • Wiertła udarowe Perfect Power to wyjątkowo odporne na naprężenia wiertła z ostrzem z węglika spiekanego szlifowane diamentowo, przeznaczone do wiertarek udarowych. Wiertła te cieszą się bardzo dużym powodzeniem, szczególnie wśród profesjonalistów.
  • Wiertła uniwersalne Multi Constructionto wiertła do wielu zastosowań, przeznaczone głównie do prac wykończeniowych oraz remontowych. Można je zamontować zarówno w wiertarkach udarowych, jak i wiertarko-wkrętarkach akumulatorowych i obrabiać praktycznie wszystkie materiały służące do aranżacji wnętrz (płytki i ceramikę o klasie twardości do 8, eternit, mur, drewno, aluminium, stal konstrukcyjną, lekkie materiały budowlane, cegły, tworzywa sztuczne, beton oraz materiały wielowarstwowe).

Inną grupą osprzętu są wykorzystywane głównie przez profesjonalistów wiertła udarowe do betonu z uchwytem SDS-plus oraz SDS-max. Współpracują one z młotami obrotowo-udarowymi o masie do 4 kg (SDS-plus) i powyżej 4 kg (SDS-max).

Wszystkie wyżej opisane wiertła udarowe do betonu są na stałe obecne w ofercie hurtowni narzędzi Profi Partner. Serdecznie zapraszamy na prezentacje tych produktów w naszym sklepie w Warszawie Ursus przy ul. Posag 7 Panien 6. Nasi eksperci służą swoim doświadczeniem i pomogą wybrać wiertła, które będą najlepiej dostosowane do specyfiki prowadzonych prac zapewniając jednocześnie odpowiednią trwałość i niezawodność. Zapraszamy!