Domofony to urządzenia, które od lat wykorzystywane są zarówno w blokach mieszkalnych, jak i domach jednorodzinnych. Stanowią one podstawową ochronę przed niechcianymi gośćmi. W ostatnich czasie szczególną popularnością cieszą się wideodomofony, czyli domofony z kamerą. Dowiedz się więcej o tych urządzeniach i zwiększ bezpieczeństwo w swoim domu.

Wideodomofon – domofon w nowoczesnej odmianie

Wideodomofony są rozbudowaną wersją domofonów, które oprócz standardowej identyfikacji głosowej posiadają również funkcje wideo. Rozwiązanie to podnosi przede wszystkim bezpieczeństwo – obraz, który wyświetlany jest na kamerze, umożliwia w szybki i łatwy sposób sprawdzić, kto próbuje wejść na teren posesji. Dzięki temu jeszcze w dokładniej i wygodniej zweryfikujesz odwiedzającego oraz ocenisz to, czy warto otwierać drzwi dla takiego gościa.

Wideodomofony – jak działają i z czego się składają?

W skład podstawowego zestawu wideodomofonowego wchodzą dwa główne elementy: wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który najczęściej umieszczany jest w przedpokoju oraz zewnętrzny panel, w którym wbudowana jest szerokokątna kamera montowana m.in. na drzwiach wejściowych lub bramie wjazdowej. Zasada działania wideodomofonów jest podobna do tradycyjnych modeli domofonów. Wśród podobieństw wyróżnić można m.in. to, że umożliwiają one zdalne odryglowanie zamka i wpuszczenie odwiedzających do domu lub na teren posesji.

Inne artykuły:  Porównanie różnych typów klimatyzacji: Który wybrać do swojego mieszkania?

Analogowe, cyfrowe i IP, czyli jakie są rodzaje wideodomofonów?

Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli wideodomofonów, które różnią się od siebie najczęściej rodzajem połączenia, sposobem montażu czy budową. Warto wiedzieć jednak, że urządzenia te występują również w kilku odmianach. Obecnie przyrządy te dzieli się na modele takie jak: analogowe, cyfrowe i IP.

Wideodomofony analogowe

Wideomofony analogowe to modele, które składają się z kasety zewnętrznej (bramofonu) oraz wyświetlacza (monitora). Charakteryzują się one przewodowym połączeniem między modułami.

Wideodomofony cyfrowe

Wideodomofony cyfrowe to modele, które stanowią rozbudowaną wersję analogowych odpowiedników. Cechują się one lepszą jakością audio i wideo, a dodatkowo przystosowane są do rozbudowy różnych dodatkowych funkcji takich jak np. sterowanie oświetleniem. Ogromną zaletą modeli cyfrowych jest fakt, że do ich podłączenia wykorzystasz stary przewód np. dzwonkowy. Rozwiązanie to wygodne jest dla osób, które np. przeprowadzają remont.

Wideodomofony IP

Na rynku znajdują się również wideodomofony IP, czyli modele cyfrowe, które dodatkowo mogą obsługiwać urządzenia mobilne za pomocą Internetu. Urządzenia te łączy się z domowym routerem (za pomocą Wi-Fi lub przewodu CAT5). Rozwiązanie to jest przede wszystkim bardzo wygodne – niezależnie od tego, gdzie jesteś, w łatwy sposób możesz wpuścić gościa na teren swojej posesji – wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji mobilnej.

Eltrox – sklep bogaty w nowoczesne wideodomofony

Rynek wideodomofonów z roku na rok jest coraz bogatszy. Popularność urządzeń wpływa na to, że coraz więcej sklepów w swojej ofercie posiada właśnie tego rodzaju sprzęty. Szukasz domofonów, który zapewnią Ci maksymalne bezpieczeństwo w domu? Sprawdź ofertę Eltrox, czyli sklepu, w którym znajdziesz m.in. wideodomofony analogowe, cyfrowe czy IP. Wszystkie urządzenia pochodzą od cenionych producentów i wyróżniają się jakością oraz niezawodnością. Pełną ofertę wideodomofonów i nie tylko sprawdzisz na stronie https://www.eltrox.pl/.

Inne artykuły:  Jak działają przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych?