Chcesz korzystać z ogrzewania CO jeszcze wygodniej? Zależy Ci na zmniejszeniu kosztów związanych z eksploatacją swojego domu? Wybierz sterownik do pompy CO. Ten niewielki sprzęt pozwoli na łatwiejsze zarządzanie pompą centralnego ogrzewania, aby zadbać o odpowiedni komfort termiczny w domu i jednocześnie zredukować wysokie rachunki.

Czym jest sterownik do pompy CO?

Sterownikiem do pompy CO nazywa się urządzenie dedykowane do automatyzacji pracy kotła grzewczego. Jego zadaniem jest sterowanie temperaturą w instalacji, dzięki czemu wspomaga on jej pracę i zapewnia odpowiedni komfort cieplny. Dodatkowo, sterownik do pompy CO to większe bezpieczeństwo oraz wyższa efektywność pracy dla systemów grzewczych. Sterownik ma postać niewielkiego sprzętu wyposażonego w ekran oraz w przyciski do ustalania parametrów jego pracy. Przeznaczony jest do montażu w tych instalacjach, w których pompa nie jest zarządzana sterownikiem kotła. Gdy kocioł centralnego ogrzewania w Twoim domu również nie jest wyposażony w sterownik, w takim przypadku warto dokupić go dodatkowo, aby sterować obiegiem wody oraz ciepła w instalacji jeszcze łatwiej.

Funkcje sterownika do pompy CO

Sterowniki przeznaczone do używania we współpracy z pompami CO mogą zaoferować swoim użytkownikom szeroką gamę różnych funkcji do wyboru.

Przykładowe funkcje sterowników:

  • regulacja temperatury w wybranym zakresie – najczęściej od 5 do 80 stopni Celsjusza
  • funkcja antystop, która zapobiega zatrzymaniu obiegu wody, co mogłoby doprowadzić do pojawienia się usterek instalacji
  • funkcja antyzamarzanie – sprawdza się w okresie zimowym, gdy dom nie jest ogrzewany, utrzymuje minimalną, bezpieczną temperaturę, aby instalacja nie została uszkodzona przez niskie temperatury
Inne artykuły:  Dobry garaż: jakie cechy go wyróżniają?

W zależności od wybranego modelu sterownik do pompy CO może posiadać także inne, dodatkowe funkcje.

Dlaczego warto zamontować sterownik do pompy CO?

Zamontowanie sterownika do pompy CO nie jest związane z bardzo wysokim wydatkiem, a korzyści, jakie można dzięki niemu osiągnąć, są naprawdę atrakcyjne. To powoduje, że na zamontowanie takiego urządzenia decyduje się obecnie coraz więcej osób. Sterownik przede wszystkim zapobiega wysokim stratom ciepła oraz dzięki temu redukuje koszty związane z ogrzewaniem w budynku. Chyba każdy nas wie, że obecnie koszty ogrzewania nie są niskie, dlatego warto poczynić kroki mające na celu zredukowanie tych wydatków. Oszczędności można zauważyć już pierwszego sezonu grzewczego. Również zamontowanie sterownika to większa wygoda oraz ochrona dla instalacji – może ona posłużyć wtedy na dłużej.