Dom to miejsce, w którym człowiek powinien czuć się swobodnie i móc realizować się w wybrany przez siebie sposób. Nic więc dziwnego, że osoby wierzące przy aranżacji wnętrz planują również użycie artykułów religijnych. Na szczęście, w dobrych sklepach można znaleźć produkty o estetycznym designie. Dowiedz się, jakie dewocjonalia sprawdzą się w każdym katolickim domu.

Dlaczego warto zadbać o artykuły religijne w domu?

Prawdziwa wiara nie ogranicza się tylko do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz celebrowaniu Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Wszak to właśnie w domu każdy katolik ma okazję do spokojnej kontemplacji i modlitwy w skupieniu. To również sposób na pokazanie swoich przekonań oraz wiary. Dlatego tradycyjnie w każdym chrześcijańskim domu można znaleźć przynajmniej jeden krzyż do zawieszenia na ścianę. W zależności od preferencji domowników może on być wykonany z:

  • drewna,
  • metalu,
  • tworzyw sztucznych,
  • srebra,
  • mosiądzu,
  • złota.

Nie tylko sam materiał wykonania może się różnić, ale również i styl. Współcześnie można spotkać w sklepie z dewocjonaliami, takim jak www.liturgiczny.pl, krzyże w nowoczesnej minimalistycznej formie lub stylizowane na staropolskie rękodzieło. To od Ciebie zależy, jaki krzyż wybierzesz do swojego domu.

Papieska czy maryjna – jaką flagę wybrać?

Kolejnym często wybieranym artykułem religijnym do domu jest flaga papieska lub maryjna. Przy okazji ważnych religijnych uroczystości można je wywieszać za oknem, na balkonie czy przymocować do samochodu. Chętnie są one zestawiane także z flagą narodową. To piękny sposób na manifestacje swoich przekonań religijnych oraz celebrowanie ważnych świąt. Flaga papieska charakteryzuje się kolorystyką żółto-białą, czyli barwami bogactwa i czystości.

Inne artykuły:  Pasy bezkońcowe do prac remontowych i renowacyjnych

Sklep z dewocjonaliami – jakie artykuły do wystroju wnętrza możesz w nim znaleźć?

Nie tylko krzyż na ścianę powinien znaleźć się w katolickim domu. Chętnie są stosowane do wnętrz następujące dewocjonalia:

  • obrazy tkane

To niezwykle dekoracyjne elementy, które piękne będą prezentować się nie tylko w świątyni czy na plebanii, ale również w domu każdej wierzącej osoby. Można znaleźć obrazy tkane z wizerunkiem Jezusa, Matki Boskiej oraz innych świętych. Idealnie będą pasować do wnętrz klasycznych i w stylu retro.

  • obrazy srebrne

Wybór takich dewocjonaliów spodoba się miłośnikom nowoczesnego wystroju wnętrza. Obrazy wykonane ze srebra prezentują się bardzo uroczyście, a do tego są niezwykle trwałe, dzięki czemu przez wiele lat będą zdobić ściany Twojego domu.

  • świece dekoracyjne

Zdobione świece religijne są idealne nie tylko przy corocznej wizycie duszpasterskiej. W zależności od wyboru można znaleźć produkty do wykorzystania podczas wigilii lub Świąt Wielkanocnych. To doskonały sposób na urządzenie wnętrza w sposób stylowy i chrześcijański.

Sklep z dewocjonaliami z bogatym asortymentem pozwoli Ci na udekorowanie domu katolickimi akcesoriami religijnymi. Dzięki temu Twoje wnętrze nie tylko pięknie będzie się prezentować, ale także zainspiruje Cię do codziennej modlitwy i przestrzegania zasad etyki chrześcijańskiej.