Site icon Wszystko do budowy domu – Portal Budowlany

Butikowe wnętrza pełne luksusu – zainspiruj się naszymi pomysłami na mieszkanie w stylu hotelowym

Boazeria angielska i ciemna podłoga w stylu butikowym

Boazeria angielska i ciemna podłoga w stylu butikowym

Dbałość o szczegóły, kameralna atmosfera i wnętrze pełne luksusu – to definicja hotelu butikowego. Jeśli zdarzyło Ci się przebywać w takim miejscu, z pewnością wiesz, że klimat pokoi urządzonych w stylu butikowym jest nie do przecenienia. Warto więc przenieść go do swojego domu lub mieszkania!

Z tekstu dowiesz się:

Nazwa stylu butikowego pochodzi od francuskiego słowa boutique, które oznacza nieduży, lecz ekskluzywny sklep z odzieżą. Zakupy w takim miejscu kojarzą się z wyjątkową dbałością o klienta, poczuciem luksusu, zaopiekowania oraz przebiegają w przyjemnej i ciepłej atmosferze. Takie wrażenia powinny także wzbudzać luksusowe wnętrza domu urządzone w tym stylu. Producent płytek ceramicznych Tubądzin wraz z Maciejem Zieniem, kreatorem mody i projektantem wnętrz, prezentuje dwie kolekcje, których wysmakowany luksus i modowe inspiracje będą idealnym punktem wyjścia do stworzenia butikowych wnętrz w domu lub mieszkaniu.

Styl butikowy w domu – jak go osiągnąć?

Aby przenieść ten znany z hoteli styl do mieszkania, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim pomieszczenia powinny być przestronne i w miarę możliwości jak najbardziej przeszklone, aby dostarczyć dużo światła naturalnego. Jeśli nie możesz tego osiągnąć, zadbaj o dużą ilość punktowego i ciepłego oświetlenia. To podstawa przytulnego i intymnego wnętrza.

Sam wystrój wnętrz nie powinien być przytłaczający – oczywiście ekskluzywne wyposażenie jest niezwykle istotne, jednak nie należy z nim przesadzać. Ogranicz się do niezbędnych mebli najlepszej jakości, które sprawią, że będziesz czuć się komfortowo. Wystrój musi komponować się z aranżacją ścian oraz podłóg, które warto wyłożyć płytkami marmurowymi lub inspirowanymi innymi cennymi kamieniami i materiałami.

Salon w stylu butikowym inspirowany angielskimi willami – co go wyróżnia?

Styl angielski, który pozwala na urządzenie każdego pomieszczenia w sposób jednocześnie przytulny, jak i luksusowy zainspirował Macieja Zienia do stworzenia kolekcji Timeless. Płytki ceramiczne dostępne w kolekcji są nie tylko ponadczasowe dzięki zastosowaniu beżowych i białych kolorów oraz kraty, ale też idealnie pasują do stylu butikowego.

Zainspiruj się wystrojem willi prosto z przedmieść Londynu i innych brytyjskich miast, gdzie króluje boazeria angielska i piękne płytki w kolorze herbaty z mlekiem. Salon, który zaaranżujesz za pomocą takich płytek, warto odpowiednio umeblować. Zwróć uwagę na meble w stylu vintage, a nawet antyki, które idealnie oddadzą styl znany z butikowych hoteli. W efekcie stworzysz wnętrze, które będzie wyjątkowe dzięki połączeniu stonowanych kolorów oraz ciężkich i masywnych mebli.

Butikowa łazienka – jak ją urządzić?

Luksusowa łazienka to miejsce, w którym można spędzać długie godziny, relaksując się w wolnostojącej wielkiej wannie bądź biorąc przyjemny i orzeźwiający prysznic. Aby móc spędzać czas w przyjemnym otoczeniu, warto je urządzić z należytą dbałością. Sprawdź kolekcję Sophisticated Macieja Zienia. Jest ona ekskluzywna, a jej podstawę stanowi ceramika inspirowana marmurem oraz stonowane zielenie przełamane złotymi dekorami i mozaikami. Zaaranżuj łazienkę w tych kolorach i wykorzystaj ozdobne płytki. Dzięki temu dodatkowe dekoracje staną się zbędne. Zawieś też duże lustra i lampy emitujące zimne światło, czym podkreślisz aranżację w czarnych i ciemnozielonych barwach.

Jeśli złoto i czerń niekoniecznie Ci odpowiadają i wolisz, aby Twoja butikowa łazienka była utrzymana w jasnej kolorystyce, wykorzystaj kolekcję Timeless. Biała boazeria i nieduże jasne płytki w połączeniu z większymi kaflami o wzorze ze szlachetnego marmuru to idealny wybór Możesz wyróżnić nimi np. strefę prysznica. Dla kontrastu wyposaż łazienkę w ciemne i masywne meble, które także współgrają ze stylem butikowym.

Luksusowe wnętrze domu w stylu butikowym z pewnością będzie nie tylko eleganckie, ale też przytulne. Zarówno salon, jak i łazienka to przestrzenie, w których można się zrelaksować, powinny więc być zaaranżowane z wyjątkową starannością. Kameralna i intymna atmosfera, którą wykreujesz z pomocą stylu butikowego, zbliży Cię do tego celu!

Kolekcja Timeless, Tubądzin
Kolekcja Timeless, Tubądzin
Kolekcja Sophisticated, Tubądzin
Exit mobile version