Systemy smart home posiadają wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich jest kontrola dostępu do domu, w czym pomagają odpowiednio przygotowane i wdrożone systemy kontroli dostępu. Z ich pomocą można wyraźnie zwiększyć bezpieczeństwo domowników, a także posiadanego mienia. Zminimalizowanie ryzyka włamań oraz poprawa standardu bezpieczeństwa budynku przekładają się bezpośrednio na komfort i spokój codziennego życia. Sprawdź, jak można to osiągnąć dzięki systemom przygotowanym przez SmartHousing.

Ogranicz dostęp do swojego domu 

Obecnie możesz z dużą skutecznością ograniczyć dostęp osób nieupoważnionych lub niepożądanych do swojego domu. W tym celu stosuje się dedykowane systemy kontroli dostępu, które stanowią jeden z elementów bardziej rozbudowanego smart home. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które można wykorzystywać wspólnie lub oddzielnie. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji inwestora. Standardem stają się dedykowane zabezpieczenia elektroniczne, czy tzw. system klucza. Sprawdź, na czym to polega. 

System zwiększający bezpieczeństwo 

Na system zwiększający bezpieczeństwo domowników składa się wiele elementów, które opisano poniżej. Obecnie system inteligentnego domu to nie tylko sterowanie oświetleniem, czy ogrzewaniem. To coś znacznie więcej. Za pomocą nowoczesnej technologi możliwe jest połączenie poszczególnych elementów takich jak: wideodomofon, monitoring, alarmy, czy czujniki ruchu i otwierania okien. W ten sposób powstaje wydajny system, który pełni rolę zabezpieczenia przed wtargnięciem do obiektu niepożądanych osób. Dedykowane czujniki mogą uruchomić monitoring i wysłać powiadomienie do właściciela. Stanie się tak np. wtedy, gdy ktoś zbliży się do bramy wjazdowej lub do drzwi wejściowych domu. 

Inne artykuły:  Kocioł z podajnikiem na pellet – wygoda i ekologia w jednym urządzeniu.

Ponadto czujnik ruchu może uruchomić światło na zewnątrz, co dodatkowo wzmoże Twoją czujność wtedy, gdy znajdujesz się w środku budynku lub w jego pobliżu. Smart home sprawdza się również wtedy, gdy jesteś w pracy lub na wakacjach. Dzięki odpowiednio zaprogramowanemu systemowi, masz dostęp do obrazu monitoringu w czasie rzeczywistym, a także zwiększasz kontrolę nad tym, co dzieje się w Twojej nieruchomości. 

Zautomatyzowane alarmy 

Jednym z kluczowych elementów budowy smart home w zakresie bezpieczeństwa jest system zautomatyzowanych alarmów. W zależności od preferencji inwestora, można postawić na alarmy z systemem wizualnym i akustycznym. Ponadto po załączeniu się alarmu właściciel budynku otrzymuje alert na telefon, aplikację lub maila. Wszystko zależy od stopnia integracji i ustawionych powiadomień. Alarmy mogą dotyczyć różnych sytuacji i jest to związane z rodzajem wykorzystywanych w domu czujników. To nie tylko próba włamania się do domu, ale także ewentualne zadymienie pomieszczeń, zalanie ich, czy też otwarcie okien i drzwi. 

Monitorowanie otwierania drzwi i okien

Pod względem kontroli dostępu do budynku niezwykle efektywnym rozwiązaniem jest system monitorowania otwartych drzwi i okien. Za sprawą czujnika i alarmu domownicy otrzymają informacje o tym, że ktoś lub coś otworzyło drzwi, lub okno. To bardzo ważny sygnał ostrzegawczy. Odpowiednio zaprojektowane i rozmieszczone czujniki sprawią, że inteligentne sterowanie domem będzie jeszcze wydajniejsze i korzystnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa domowników. 

Wydajny monitoring w smart home 

Kolejnym z elementów systemu smart home może być nowoczesny monitoring, który będzie spięty z całym systemem. Za pomocą dedykowanej aplikacji inwestor otrzymuje podgląd do obrazu w czasie rzeczywistym, a także możliwość odtworzenia sytuacji z przeszłości. Monitoring pełni rolę prewencyjną i odstrasza ewentualnych włamywaczy. W sytuacji zagrożenia, pomoże także w ich identyfikacji, a obraz zarejestrowany przez kamery może stanowić cenny materiał dowodowy. 

Inne artykuły:  Pompy ciepła - czy warto się nimi zainteresować?

Stwórz system ze Smart Housing

Jeżeli zależy Ci na poprawie standardu bezpieczeństwa w domu, to warto postawić na inteligentne systemy kontroli dostępu i smart home. Zaufanym partnerem w zakresie ich projektowania i wdrażania jest firma Smart Housing. Od lat specjalizuje się w wykonywaniu projektów dla klientów indywidualnych i biznesowych. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z ekspertem Smart Housing w celu zapoznania się z ofertą. Ta dostępna jest także na stronie internetowej https://www.smart-housing.pl/