Site icon Wszystko do budowy domu – Portal Budowlany

Okna aluminiowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Okna aluminiowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Wybór okien do domu nie jest prostym zadaniem. Obecnie do dyspozycji klienci mają szereg wariantów, które z pewnością zaspokoją ich oczekiwania pod każdym względem. Jednym z najchętniej wybieranych wariantów na polskim rynku są okna aluminiowe. Co warto o nich wiedzieć? Jakimi parametrami cechują się okna wykonane z aluminium? Czym warto kierować się podczas ich zakupu i jakie aspekty należy brać pod uwagę?

Okna aluminiowe- Co warto o nich wiedzieć?

Okna aluminiowe to najlepszy wariant dla osób, którym zależy na estetycznym oraz nowoczesnym rozwiązaniu z uwzględnieniem wytrzymałej konstrukcji. Okna aluminiowe w ubiegłym okresie wykorzystywane były najczęściej w budownictwie komercyjnym oraz instytucjonalnym. Ze względu na swoje walory użytkowe i wizualne weszły one jednak na rynek budownictwa jednorodzinnego i mieszkaniowego. Aluminium ma szereg cech, które wykorzystywane do tworzenia okien i drzwi o niezwykłej wytrzymałości. Oczywiście okna aluminiowe to przede wszystkim okna nowoczesne.

Zastosowanie okien aluminiowych

Aluminium znalazło swoje zastosowanie zarówno w gałęziach budownictwa, jak i przemysłu. Okna aluminiowe cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją wytrzymałość konstrukcyjną oraz uniwersalność. Z ich pomocą można stworzyć duże gabaryty okien, a także okna narożne, które cieszą się ogromnym uznaniem i popularnością wśród architektów. Aluminium ponadto wykorzystywane jest w produkcji galanterii budowlanej jak elewacje, fasady, czy pokrycia dachowe. Z łatwością można je wykorzystywać w środowisku w towarzystwie niekorzystnych czynników (np. atmosferycznych). Okna aluminiowe można stworzyć w dowolnym kształcie, gdyż materiał ten jest podatny na formowanie. Okna te mogą być:

Okienne profile aluminiowe

Ze względu na swoją niebywałą wytrzymałość, rama aluminiowa może mieć różnorakie oblicze. Okienne profile aluminiowe można podzielić zasadniczo na ciepłe i zimne. Zimne profile mają niestety dość słabą termoizolacyjność, jednak mogą być wykorzystywane w obiektach komercyjnych oraz publicznych. Ciepłe konstrukcje aluminium są nieco bardziej zaawansowane wykonawczo. Charakteryzują się dobrą izolacyjnością i najczęściej stosowane są w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach. Okienna stolarka okien aluminiowych jest trwała.

Wady i zalety okien aluminiowych

Wśród korzyści okien aluminiowych można wymienić nie tylko trwałość i wytrzymałość oraz możliwość stworzenia okna na zamówienie pod indywidualny wymiar, ale także doskonały design, świetne właściwości termoizolacyjne oraz fakt posiadania certyfikatów budownictwa pasywnego. To także korzystne pod względem cenowym warianty, które cechują się niższą ceną w porównaniu z oknami drewnianymi. Ważne jest aby okna takie zamawiać tylko u sprawdzonych producentów stolarki okiennej. Pod uwagę warto wziąć tutaj także fakt, iż stolarka aluminiowa jest odporna na zawilgocenie, czy uporczywe w czasie lata promieniowanie słoneczne. Okna aluminiowe można zamówić także w dowolnym kolorze. To wariant dostosowany do indywidualnych potrzeb wymagających klientów.

Exit mobile version