Site icon Wszystko do budowy domu – Portal Budowlany

Oświetlenie, które wprowadzi wiosenną aurę do domu

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, a to oznacza, że za niecały miesiąc pożegnamy zimę. Dni są coraz dłuższe, cieplejsze i bardziej słoneczne, dzięki czemu chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Ponadto mamy więcej energii, a tę chcemy spożytkować na remonty, naprawy i stworzenie nowej aranżacji domowych wnętrz.

Dziś przyglądamy się propozycjom lamp, które warto wprowadzić do poszczególnych pomieszczeń. Nie jednak jakichkolwiek, lecz stawiając na modele, które pozwolą poczuć prawdziwie wiosenną aurę!

Energetyzujące kolory

Wiosna to czas radości, rozkwitu, podziwiania kolorowych kwiatów, które prezentują pierwsze pąki, pachnące i atrakcyjne wizualnie. Zyskujemy energię, której brak nam było w zimie. Zrzucamy grube kurtki i ciepłe buty, by oddychać pełną piersią i zażywać kąpieli słonecznych. Tę radość chcemy poczuć w domowych wnętrzach, podobnie, jak i energię, która jest niezbędna do działania.

Postawmy zatem na odświeżoną wersję oświetlenia. Skupmy się przede wszystkim na kolorystyce. Lampy, które dotąd ginęły na tle chaotycznego i nieokreślonego wystroju, zamieńmy na bajecznie kolorowe, np. z barwnymi abażurami lub kloszami z przydymionego szkła.

Takie energetyzujące i ożywcze pod względem estetycznym oświetlenie dopasujemy do dowolnego pomieszczenia, niezależnie od jego funkcjonalności. W jakiej aranżacji sprawdzą się tak wyraziste propozycje? Będą świetnym uzupełnieniem wnętrz o charakterze nowoczesnym, skandynawskim czy kawaii. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć dla nich miejsce wśród wystrojów bardziej klasycznych, eleganckich, a nawet glamour!

Błysk i blask, czyli to, co mieni się w słońcu

Przez okna wpada coraz więcej światła słonecznego. Promienie słońca sprawiają, że wnętrza stają się jaśniejsze, budują wrażenie cieplejszych, kolory zaś i dekoracje stają się bardziej zauważalne. Wykorzystajmy ten efekt!

Postawmy na oświetlenie, które ma w sobie trochę błyskotek i mnóstwo blasku. Mogą to być różnego rodzaju lampy zawierające w sobie szklane elementy, kryształki czy subtelnie mieniące się punkciki, do złudzenia przypominające koraliki, paciorki bądź cyrkonie. W świetle słonecznym oświetlenie, które z natury jest błyszczące, będzie się mieniło feerią barw wprowadzając domowników w wyśmienity nastrój. Propozycje takich lamp znajdziemy w sklepie Azzardo.com.pl.

Lampy podłogowe na wysięgniku – jeszcze więcej światła!

Zanim słoneczne i długie dni przybliżą nas myślami do lata, sprawmy, by domowe wnętrza były jasne, efektowne i przytulne. Przydadzą się do tego lampy podłogowe. W tym sezonie modne są modele z kloszem umieszczonym na wysięgniku.

Lampy podłogowe o takich konstrukcjach zajmują sporo miejsca, ale są zarówno funkcjonalne, jak i bardzo dekoracyjne. Oferują bardzo dużo równomiernie rozprowadzanego światła, dlatego sprawdzają się w roli oświetlenia głównego, a także dekoracyjnego zarazem.

Nieoczywiste kształty, czyli unikalność w cenie

Energię do wiosennych wnętrz domowych wprowadzą także lampy o nieoczywistych formach, nietypowych kształtach – unikalne i oryginalne. Zamiast wybierać zatem klasyczną konstrukcję wiszącą, postawmy na źródła światła umieszczone na długich linkach, podwieszonych pod sufitem niczym odnóża pająka. A może lampa podłogowa z licznymi punkcikami świetlnymi, które mienią się różnymi barwami? Oświetlenie nie musi być schematyczne i typowe. Im więcej oryginalności, tym lepiej!

Na wiosnę sprawmy sobie, domownikom i domowym wnętrzom nowe oświetlenie. Niewiele wydamy, za to mnóstwo zyskamy, a w kalendarzową wiosnę wejdziemy z prawdziwą energią.

Exit mobile version