Ocieplenie domu to kwestia priorytetowa dla każdego zarządcy czy właściciela. Takie rozwiązanie pozwala na wygenerowanie ogromnej ilości oszczędności. By jednak wykonana praca, a więc zlecone ocieplenie i izolacja mogły przynieść zamierzone efekty, nie bez znaczenia pozostaje wybór materiału do ociepleń. Ogromną popularnością i zainteresowaniem cieszy się wełna skalna. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Przyjrzyjmy się innowacyjnemu rozwiązaniu oferowanemu przez firmę Cels z bliska.

Wełna skalna i jej charakterystyka 

Wełna skalna do ocieplenia domu sprzedawana jest w formie granulatu. To najwygodniejsza forma wełny do pracy oferowana przez markę Rockwool, na jakiej bazuję firma Cels. Granulat wełny skalnej to produkt, który stricte przeznaczony jest do izolacji termicznej budynków.  Wełna skalna wykorzystywana jest jako materiał na ocieplenie poddasza, jak również do ocieplania ścian zewnętrznych w domach jednorodzinnych. Granulat to także idealna forma, by zadbać o skuteczną izolację, jak również doskonałą akustykę panującą we wnętrzach. To właśnie dokładność izolacji zasypowej jest gwarancją zapewnienia idealnego wygłuszenia. 

ocieplenie dachów.png

Wełna skalna uzyskiwana jest z lawy, która pozyskiwana jest ze stapiania skał (najczęściej bazaltu i gabr), w temperaturze 1500°C. Następny krok polega na rozwłóknieniu, kształtowaniu oraz końcowym utrwaleniu. Taki proces pozwala na uzyskanie wełny skalnej, która na pierwszy rzut oka przypominać może surową, owczą wełnę. 

Dlaczego warto wybrać wełnę skalną do ocieplenia swojego budynku?

Wybór wełny skalnej pozwala na uzyskanie wielu wymiernych korzyści na różnych płaszczyznach. Przede wszystkim ocieplenie z wykorzystaniem wełny skalnej jest gwarancją doskonałej izolacji termicznej. Zimą wełna skalna będzie zachowywać w domu ciepło. Latem będzie zapobiegać nagrzewaniu się wnętrz, co chroni przed upałami. Współczynnik przewodzenia ciepła, który określany jest jako Lambda, to jeden z podstawowych czynników, które jasno wskazuje o wysokiej klasie i jakości wełny skalnej marki Rockwool. Generalnie im niższa wartości, tym lepsza jakość wełny skalnej. 

Inne artykuły:  Jak drony rewolucjonizują pomiary geodezyjne

Wełna skalna do także doskonała izolacja ogniowa. Odporność ogniowa A1 to gwarancja niepalności, jak również wysokiej izolacji przeciwogniowej. W związku z tym, w razie wystąpienia źródła ognia, wełna skalna zaczyna pełnić funkcję zabezpieczającą, która opóźnia proces rozprzestrzenienia się ognia. 

Po trzecie, wybierając wełnę skalną do ocieplenia, zyskujemy doskonałą izolację akustyczną. Wełna skalna cechuje się doskonałymi parametrami wygłuszenia, tłumienia oraz pochłaniania dźwięków. Powszechnie nazywana „skalną” izolacją, pozwala na doskonałą izolację akustyczną nawet podczas hałasu o wysokim natężeniu. 

ocieplenie poddasza wełną skalną.jpg

Zakres wykonywanych usług

W ofercie firmy Cels znajduje się także usługa ocieplenia wełną skalną. Profesjonalne usługi wykonywane są na terenie takich województw jak:

  • Lubuskie,
  • Zachodniopomorskie,
  • Pomorskie,
  • Warmińsko- Mazurskie,
  • Podlaskie,
  • Lubelskie,
  • Mazowieckie,
  • Część województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. 

Oprócz tego firma Cels oferuje ocieplenia pianą PUR, włóknem drzewnym, czy wełną celulozową.

Jak skorzystać z profesjonalnych usług?

ocieplenie i izolacja budynków.jpg

Jeśli chcemy skorzystać z profesjonalnych usług, które sprawiają, że ocieplenie budynku wełną skalną wpiszę się w najsurowsze wymagania, w pierwszej kolejności należy wykonać połączenia telefonicznego do firmy Cels. W czasie trwania rozmowy należy określić usługę, którą jesteśmy zainteresowani, tj. np. ocieplanie pianką poliuretanową czy wełną skalną. Zgłoszenie zostaje przekazane do oddziału w konkretnym województwie, na którego terenie wykonana ma zostać usługa. Z potencjalnymi klientami kontaktują się handlowcy, których zadaniem jest doprecyzowanie zlecenia. W tym celu zbierają informację, takie jak m.in.:

  • powierzchnię podaną w m2, która ma zostać ocieplona,
  • interesującą grubość materiałów, które mają zostać użyte do ocieplenia,
  • rodzaj budynku, rok jego powstania,
  • technologia, która ma zostać użyta
Inne artykuły:  Styrodur XPS czy wełna mineralna skalna? Co sprawdzi się lepiej jako izolacja dachu płaskiego?

i inne. Po tak zebranym wywiadzie przedstawiciel umawia dogodny termin na wykonanie pomiarów właściwych, w których ustalane zostają wszelkie szczegóły planowanej inwestycji. Po spotkaniu tworzona jest dokładna wycena przesyłana do klienta drogą elektroniczną. 

 Dlaczego warto postawić na firmę Cels?

Firma Cels to marka, która nieprzerwanie funkcjonuje na rynku budowlanym już od 20 lat. Ocieplenia włóknem drzewnym, termoizolacja budynków pianą, jak również ocieplenie wełną celulozową czy skalną to działalność, którą marka zajmuje się już od 14 lat. Na portalu OFERTEO, firma Cels zdobyła nagrodę najlepszego wykonawcy 2022. Co więcej, warto zaznaczyć, że firma realizuje ponad 1000 inwestycji rocznie. Na terenie całego kraju marka dysponuje aż 12 ekipami, przez co realizację zleconych inwestycji nie są odległe w czasie.

ocieplenie poddasza.jpg

Podsumowanie oferowanych usług ociepleń z wykorzystaniem wełny skalnej przez firmę Cels

Marka Cels posiada liczne certyfikaty, gwarancję i atesty, co jest najlepszym potwierdzeniem profesjonalnego charakteru wykonywanej przez nią pracy. Profesjonalna, doświadczona kadra, doskonałe, długotrwałe relacje z pracownikami, jak również praca jedynie na certyfikowanych materiałach, takich jak Soudal, STEICO czy Rockwool, to gwarancja niezawodności, profesjonalizmu i perfekcyjnego wykonania zleconych prac. Postaw na ocieplenie swoich budynków wełną skalną przy wykorzystaniu profesjonalnych usług firmy Cels, i ciesz się z uzyskanych efektów przez długi czas.